X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: یکشنبه 02 شهریور 1393
از پزشکان نمونه استان ایلام در روز پزشک تجلیل شد

  از پزشکان نمونه استان ایلام در روز پزشک تجلیل شد

امتیاز: Article Rating

 

باحضور استاندار ایلام و معاونین، هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی، اعضاء سازمان نظام پزشکی، پزشکان و متخصصان استان ایلام از پزشکان نمونه استان ایلام در روز پزشک تجلیل شد.
 
 به گزارش خبرنگار وب دا، در ابتدای این آیین گرامیداشت رییس سازمان نظام پزشکی ایلام ضمن تبریک روز پزشک گفت: سازمان نظام پزشکی به عنوان بزرگترین ( ان جی او ) در کشور افزون بر 43 سال پیشینه دارد و 170 پزشک متخصص در رشته های مختلف پزشکی هم اکنون در مراکز درمانی استان مشغول به فعالیت هستند.
 
دکتر مالک علی محمدی با بیان اینکه این سازمان در استان ایلام نیز به دلیل هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی توانسته بسیاری از مشکلات سال های گذشته را برطرف کرده و در راستای آسایش مردم گام بردارد یادآور شد: 17 پزشک فوق تخصص، 170 پزشک متخصص و 244 پزشک عمومی،15 دندانپزشک،110 ماما، 118 پزشک داروساز و 11پزشک آزمایشگاه به مردم استان خدمت می کنند.
 
وی با بیان اینکه بیش از یک هزار پزشک عضو سازمان نظام پزشکی ایلام هستند، ادامه داد: سال گذشته75 مورد صدور پروانه مطب پزشک متخصص در استان انجام و 77 مورد پروانه مطب نیز تمدید شد. 
 
رییس سازمان نظام پزشکی ایلام تاکید کرد: 52 مورد پروانه مطب برای پزشکان نیز از ابتدای سال جاری تاکنون صادر شده است. 
 
علی محمدی افزود: افزون بر 100 کارشناس قضایی در زمینه تخلفات پزشکی با نظام پزشکی ایلام همکاری می کنند که امسال در نتیجه 34 نشست برای 85 پرونده رای صادر و در مرحله تجدید نظر 40 مورد مورد تایید قرار گرفت. 
 
وی اضافه کرد: تعرفه های مالیاتی فعالیت پزشکان نیز به دنبال هماهنگی های انجام شده با سازمان امور مالیاتی برای سال جاری مشخص و ابلاغ شده است. 
 
رییس سازمان نظام پزشکی ایلام طرح جامع نظام سلامت را از مهم ترین برنامه های دولت برای بهبود عملکرد مراکز درمانی عنوان کرد و افزود: خدمات کارکنان اتاق عمل و پرستاران در این طرح دیده نشده و با اجرای این طرح حجم کار این افراد در بیمارستان ها 100 درصد افزایش یافته که امیدواریم این مشکل بزودی برطرف شود. 
 
وی در پایان ابراز امیدواری کرد جامعه پزشکی استان با تاسی به افراد بزرگی همچون بوعلی سینا و زکریای رازی در راستای انجام هر چه بهتر رسالت خود که همانا رسیدگی به بیماران است، گام بردارند.
 
در ادامه نیز رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در این آیین گرامیداشت ضمن تبریک روز پزشک به جامعه پزشکی استان اظهار کرد: رفع دغدغه مالی بیماران از مهم ترین آثار و نتایج اجرای طرح تحول نظام سلامت بوده و امروز خوشبختانه شاهد میزان رضایتمندی بالای مردم از این طرح هستیم.
 
دکتر علی دل پیشه افزود: طرح تحول نظام سلامت از راهبردی ترین برنامه های دولت تدبیر و امید و وزارت بهداشت برای ارتقا خدمات درمانی و پزشکی به مردم بود که از 15 اردیبهشت امسال اجرایی شده است.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآور شد: در گذشته پرداخت هزینه های درمانی دغدغه ای بزرگ برای بیماران بود که با اجرای طرح تحول نظام سلامت مشکل ارتباط میان بیماران با پزشکان بویژه از نظر مالی با اجرای این طرح برطرف شده است.
 
دکتر دل پیشه کمبود امکانات نرم افزاری را از مشکلات پیش روی بخش بهداشت و درمان استان دانست و تاکید کرد: امیدواریم به تجهیز مراکز درمانی به امکانات زیرساختی بزودی شاهد رفع این معضل باشیم و بتوانیم خدمتی که شایسته مردم استان است را تقدیم نماییم.
 
وی به میزان مراجعه بالای مردم در اجرای طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و ادامه داد: 15 هزار مورد بستری از ابتدای اجرای این طرح تاکنون در بیمارستان های استان انجام شده که این مقدار بستری با مجموع خدمات درمانی سال گذشته برابری می کند.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام بیان کرد: فشار مضاعفی بر کارکنان و پزشکان بیمارستان ها و مراکز درمانی استان در این مدت وارد شده و نوبت کاری آنان نیز چند برابر شده است.
 
دل پیشه اضافه کرد: 100 میلیارد ریال تاکنون برای اجرای این طرح در استان هزینه شده و در نتیجه اجرای این برنامه پرداخت هزینه های بستری بیماران به هفت درصد کاهش یافته است.
 
وی همچنین به ارائه خدمات بهداشتی و پزشکی به زلزله زدگان شهرستان های آبدانان و دهلران در هفته گذشته اشاره کرد و یادآور شد: 462 نفر در جریان زلزله و پس لرزه های آن در این مناطق مجروح شدند که 16 نفر از این افراد در بیمارستان های آبدانان، دهلران و دزفول بستری شده و تحت عمل جراحی قرار گرفته اند.
 
دکتر دل  پیشه با بیان اینکه زلزله اخیر در بخش مورموری اولین زلزله شدید در کشور است که تلفات جانی در پی نداشته است، ابراز نمود: از همه همکاران عزیز در دانشگاه خصوصاً کارکنان بیمارستان ها و بسیج جامعه پزشکی استان که در راه درمان مصدومین زلزله تلاش نمودند تقدیر می نمایم.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی بیان نمود: این دانشگاه با استقرار 10 گروه درمانی و پنج گروه بهداشتی تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات پزشکی مطلوب به زلزله زدگان بکار گرفت.
 
معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام نیز به عنوان دیگر سخنران آیین گرامیداشت روز پزشک  ضمن تبریک این مناسبت گفت: رسیدگی به مشکلات درمانی و پزشکی مردم از رویکردهای اساسی دولت تدبیر و امید بوده و با اجرای طرح تحول نظام سلامت توانست بخش قابل توجهی از این نیاز را در جامعه پاسخ دهد.
 
حسین کلانتری اظهار کرد: یکی از خواسته های همیشگی دولت های مختلف پس از پیروزی انقلاب اسلامی رسیدگی به مشکلات حوزه بهداشت و درمان بود که خوشبختانه این معضل در دولت یازدهم به شکل مناسبی برطرف شده است.
 
وی یادآور شد: بیماران باید دغدغه ای جز بیماری خود نداشته باشند و دولت تلاش دارد مسایل مالی مربوط به هزینه های درمانی این افراد در اجرای این طرح به خوبی گنجانده شود.
 
کلانتری ادامه داد: خوشبختانه دولت دکتر روحانی توانست در شرایط تحریم به خوبی این طرح بزرگ را اجرا کرده و به یکی از نیازها و خواسته های به حق مردم پاسخ دهد.
 
وی موفقیت کامل اجرای این طرح را در سایه همکاری مردم و کارکنان بخش بهداشت و درمان دانست و تاکید کرد: بدون شک تحقق اهداف طرح تحول نظام سلامت در افزایش رفاه اجتماعی و حس امید به زندگی حائز اهمیت است.
 
معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام بیان کرد: متاسفانه سبک زندگی ماشینی در دنیای امروز زمینه ابتلا افراد به انواع بیماری ها را افزایش داده و برای مقابله با این تهدید پیش رو اصلاح رویه ها بویژه در زمینه مصرف مواد غذایی و انجام اقدام های پیشگیرانه به منظور جلوگیری از ابتلا به بیماری ها تعیین کننده است.
 
معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام در پایان از تلاش های جامعه پزشکی استان ایلام در جریان زلزله شهرستان های آبدانان و دهلران قدردانی کرد و گفت: حضور به موقع و فعال گروه های امدادی و پزشکی در کاهش آثار مخرب این زمین لرزه ها و کم کردن آلام آسیب دیدگان نقش بسزایی داشت.
 
استاندار ایلام نیز به عنوان سخنران پایانی آیین بزرگداشت روز پزشک با تبریک این مناسبت به پزشکان استان اظهار داشت: تلاش و اهتمام جامعه پزشکی و حوزه سلامت استان در وقوع زلزله اخیر در شهرستان های آبدانان و دهلران بخوبی نمایان شد و این عزیزان خدمات ارزنده ای به مصدومان ارائه نمودند.
 
محمدرضا مروارید ادامه داد: مهارت جامعه پزشکی استان در جریان این زلزله شدید قابل تقدیر است زیرا در این زلزله هیچ آمار مرگ و میری گزارش نشد.
وی اضافه کرد: جامعه پزشکی نقش مهمی در سلامت مردم دارند و لذا باید در تمامی روزهای سال از این عزیزان تقدیر شود.
 
استاندار ایلام ابراز داشت: از پزشکانی که بجای خدمت در مناطق توسعه یافته و برخوردار، استان ایلام را برای خدمت انتخاب نموده اند تقدیر می نمایم  و مطمئن باشید این اقدام شایسته نزد خداوند سبحان دارای اجر و پاداش اخروی است.
 
وی با بیان اینکه توسعه باید در همه عرصه ها اتفاق بیفتد، افزود: یکی از ارکان توسعه،حوزه بهداشت و درمان است که به واسطه حضور جامعه پزشکی و کارکنان خدوم دانشگاه علوم پزشکی در این راستا استان پیشرفت قابل توجهی داشته است.
 
مروارید در ادامه این مبحث بیان داشت: بسیاری از نارسایی ها و مشکلات را می توان از طریق اهتمام و تلاش خستگی ناپذیر جامعه پزشکی استان مرتفع نمود.
 
وی توجه به بخش خصوصی را یکی از اولویت های دولت تدبیر و امید در کشور عنوان نمود و یادآور شد: بخش خصوصی توان و ظرفیت بخش دولتی را در حوزه سلامت دوچندان می کند و باید از این ظرفیت و توانمندی به بهترین شکل استفاده کرد.
 
در ادامه این مراسم نیز از پزشکان نمونه استان با اعطاء لوح سپاس تقدیر بعمل آمد.
اشتراک گذاری
تصاویر
 • از پزشکان نمونه استان ایلام در روز پزشک تجلیل شد
 • از پزشکان نمونه استان ایلام در روز پزشک تجلیل شد
 • از پزشکان نمونه استان ایلام در روز پزشک تجلیل شد
 • از پزشکان نمونه استان ایلام در روز پزشک تجلیل شد
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
 • آدرس : ایلام ،ابتدای زیرگذر شهید کشوری ،بلوار آزادی
 • کد پستی: 6931851147
 • شماره تماس : 08433334060
 • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
 • آدرس : ایلام، بانگنجاب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
 • کد پستی: 6939177143
 • شماره تماس : 08432227134
 • Email: info@medilam.ac.ir