X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: چهارشنبه 29 مرداد 1393
افزایش تعداد مصدومان زلزله در استان ایلام به 402نفر

  افزایش تعداد مصدومان زلزله در استان ایلام به 402نفر

امتیاز: Article Rating

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: طبق آخرین آمارهای واصله از بیمارستان ها و مراکز درمانی مناطق زلزله زده، تعداد مصدومان زلزله در استان ایلام تا ساعت 14 بعدازظهر روز چهارشنبه به 402نفر  افزایش یافته است.
به گزارش خبرنگار وب دا، دکتر علی دل پیشه در رابطه با وقوع زلزله 1/6 ریشتری در بخش مورموری و آمار مصدومین آن اظهار کرد: در جریان این زلزله تعداد 402 نفر دچار مصدومیت شده و خوشبختانه بدون گزارش مورد مرگ، این تعداد در مراکز بهداشتی درمانی بخش مورموری و بیمارستان های شهرستان های آبدانان، دهلران و دزفول مورد درمان قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه چندین پس لرزه نسبتاً بزرگ بعد از وقوع زلزله 1/6 ریشتری در شهرستان های آبدانان و دهلران رخ داده است، افزود: در یکی از این پس لرزه ها که شدت آن 8/5 ریشتری اعلام شده، برخی از هم استانی ها در شهرستان های آبدانان و دهلران صدمه دیده و در بیمارستان مورد درمان قرار گرفته اند.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه چندین پس لرزه بزرگ و کوچک پس از زلزله 1/6 ریشتری رخ داده است، ادامه داد: وقوع پس لرزه 8/5 ریشتری باعث مصدومیت 49 نفر دیگر در شهرستان های آبدانان و دهلران گردیده و آمار زلزله در استان ایلام به 402نفر  افزایش داده است.
 
وی بیان داشت: در روزهای اخیر پس از وقوع زلزله تعداد 17 نفر در بیمارستان بستری بوده که از این تعداد 10 نفر ترخیص شده و در حال حاضر 6 نفر در بیمارستان شهر دزفول به واسطه نزدیکی مسافت و یک نفر در بیمارستان امام (ره) ایلام بستری هستند.

دکتر دل پیشه با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی ایلام آمادگی کامل برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق زلزله زده را داراست، اضافه نمود: اکیپ های پزشکی با تمام تجهیزات، آمبولانس اتوبوسی و 12 دستگاه آمبولانس برای موقع اضطراری و احتمالی در حال آماده باش در مناطق زلزله زده بخش مورموری و شهرستان های آبدانان و دهلران می باشند.
 
اشتراک گذاری
تصاویر
  • افزایش تعداد مصدومان زلزله در استان ایلام به 402نفر
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
  • آدرس : ایلام ،ابتدای زیرگذر شهید کشوری ،بلوار آزادی
  • کد پستی: 6931851147
  • شماره تماس : 08433334060
  • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
  • آدرس : ایلام، بانگنجاب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
  • کد پستی: 6939177143
  • شماره تماس : 08432227134
  • Email: info@medilam.ac.ir