X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: چهارشنبه 12 مرداد 1401
 برگزاری اجلاس معاونین درمان دانشگاههای علوم پزشکی کلان منطقه ۳ آمایشی کشور در ایلام

  برگزاری اجلاس معاونین درمان دانشگاههای علوم پزشکی کلان منطقه ۳ آمایشی کشور در ایلام

امتیاز: Article Rating
اجلاس معاونین درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی کلان منطقه ۳ آمایشی کشور (ایلام، کرمانشاه، همدان، کردستان و اسدآباد) به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با محوریت آمادگی جهت برگزاری کنگره عظیم اربعین حسینی ۱۴۰۱ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام؛ در ابتدای این اجلاس دکتر جاسم محمدی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم و ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفای ایشان و خیرمقدم به معاونین درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی کلان منطقه ۳ آمایشی کشور؛ با اشاره به اهمیت اربعین حسینی و سلامت زائران اباعبدالله الحسین بر لزوم آمادگی کامل در ایام تردد زائران و ارائه خدمات بهداشتی درمانی و دارویی به آنان تاکید نمود و گفت: با توجه به گرمای هوا در اربعین امسال؛ لازم است در تمام تدابیر در جهت سلامت زائران عزیز و خدمات رسانی مطلوب به آنان بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: در اربعین امسال انتظار می‌رود جمعیت عظیمی از استان ایلام و مرز بین‌المللی مهران تردد نمایند که این اجلاس در جهت بررسی اقدامات و خدمات حوزه سلامت و هماهنگی‌های هرچه بیشتر در این عرصه و همچنین رفع چالش‌ها و تقویت زیرساخت‌ها و امکانات و تجهیزات و نیروی انسانی مورد نیاز برگزار شده است.

دکتر محمدی خاطرنشان کرد: انشاالله با همکاری و احساس مسئولیت مردم، مسئولان کشوری، مسئولان وزارت بهداشت، مسئولان ارشد استانی و دستگاه‌ها و ارگان‌ها و همچنین بهره‌گیری از توان و ظرفیت دانشگاه های علوم پزشکی کلان منطقه ۳ آمایشی کشور؛ بتوانیم امسال خدماتی رضایت‌بخش به زائران عزیز ارائه کنیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآور شد: در حال حاضر با توجه به افزایش بودن آمارهای مربوط به بیماری کرونا؛ از زائران عزیز انتظار داریم که 3 هفته پیش از عزیمت به استان ایلام و مرز بین المللی مهران در جهت شرکت در کنگره عظیم اربعین حسینی، نسبت به تزریق دوزهای سوم و چهارم واکسن کرونا اقدام نمایند و همچنین در ایام اربعین حسینی نیز دستورالعمل های بهداشتی را در بالاترین سطح رعایت نموده تا سلامتی را به خود و سایر زائران هدیه کنند.

در ادامه نیز دکتر محمد مرادی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم و خیرمقدم به معاونین درمان کلان منطقه ۳کشور اظهارداشت: هدف از برگزاری این اجلاس، ارتقاء سطح هماهنگی و هم‌افزایی دانشگاه‌های علوم پزشکی واقع در مسیر کنگره عظیم اربعین حسینی بوده که بتوانیم با همفکری و همدلی بیشتر، امادگی‌های لازم را برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر کنگره بزرگ اربعین و ارائه خدمات بهداشتی درمانی مطلوب به زائران به عمل آوریم.

وی افزود: امسال در دانشگاه علوم پزشکی ایلام در جهت خدمات رسانی شایسته به زائران، با تقویت نیروی انسانی و امکانات و تجهیزات در بیمارستان های امام خمینی(ره)، شهید مصطفی خمینی در شهر ایلام و بیمارستانهای امام حسین(ع) مهران، امام علی(ع) سرابله، امام رضا(ع) ایوان، شهدای دهلران و همچنین استفاده از ظرفیت بیمارستان رازی پس از افتتاح؛ بتوانیم در ایام تردد زائران اربعین حسینی خدمات‌رسانی شایسته‌ای داشته باشیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایلام خاطرنشان کرد: علاوه بر ظرفیت بیمارستانهای مذکور، امسال برای خدمات دهی مناسب به زائران از پایگاههای جاده ای فوریت های پزشکی که در مسیر تردد زائران اربعین حسینی قرار دارند، به خوبی بهره خواهیم برد.

دکتر مرادی بیان داشت: از دیگر برنامه ها و اقدامات دانشگاه علوم پزشکی ایلام در ایام تردد زائران، بهره مندی از ظرفیت ایجاد بیمارستان صحرایی در شهر مهران با ظرفیت بیش از ۵۰ تخت بستری، استفاده از ظرفیت درمانگاه های مراکز بهداشتی درمانی در طول مسیر تردد زائران اربعین حسینی و بهره گیری از امکانات و تجهیزات و ظرفیت و توانمندی بهداشتی درمانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، سازمان بسیج جامعه پزشکی، بنیاد برکت و... خواهد بود تا بتوانیم خدمات دهی مناسبی به زائران داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به خدمات رسانی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در سال ۹۸ در ایام تردد زائران اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: در سال 98 و پیش از شیوع بیماری کرونا؛ در ایام تردد زائران اربعین حسینی توسط دانشگاه علوم پزشکی ایلام بیش از ۱۵۰ هزار مورد خدمات دهی به زائران انجام شد که از این رقم بیش از ۱۵ هزار نفر در مراکز درمانی استان بستری و بیش از ۲ هزار نفر از آنان در بخش های ویژه بیمارستانی بستری شده و خدمات درمانی مربوط به دریافت نمودند. همچنین تعداد ۱۵۰۰ نفر نیز در این ایام به دلیل سوانح ترافیکی و رانندگی مصدوم شدند که خدمات درمانی به این با آنان از سوی دانشگاه علوم پزشکی ارائه گردید.

گفتنی است که در ادامه این اجلاس معاونین درمان دانشگاههای علوم پزشکی کرمانشاه، همدان، کردستان و اسدآباد نیز ضمن تقدیر از میزبانی شایسته دانشگاه علوم پزشکی ایلام؛ به تشریح راهکارها و پیشنهاداتی در جهت ارائه خدمات مطلوب به زائران اربعین حسینی، اقدامات مشترک کلان منطقه 3 آمایشی کشور در ایام تردد زائران، ارتقاء سطح هماهنگی و همکاریهای دانشگاههای علوم پزشکی کلان منطقه 3 آمایشی کشور در مسیر تردد زائران، تقویت نیروی انسانی، زیرساختها و امکانات بهداشتی درمانی در اربعین حسینی و...پرداختند.

همچنین در ادامه این اجلاس دکتر دشتی معاون غذا و دارو و دکتر علیمرادی رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی ایلام در سخنانی ضمن خیرمقدم به معاونین درمان دانشگاههای علوم پزشکی کلان منطقه 3 آمایشی کشور؛ به تشریح مطالبی در رابطه با اجرای طرح دارویاری و آثار و مزایای آن در سطح جامعه، ذخیره مناسب دارو در اربعین حسینی و استفاده از ظرفیت پایگاههای فوریت پزشکی و ارائه خدمات مطلوب به زائران و... پرداختند.
اشتراک گذاری
تصاویر
  •  برگزاری اجلاس معاونین درمان دانشگاههای علوم پزشکی کلان منطقه ۳ آمایشی کشور در ایلام
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
  • آدرس : ایلام ،ابتدای زیرگذر شهید کشوری ،بلوار آزادی
  • کد پستی: 6931851147
  • شماره تماس : 08433334060
  • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
  • آدرس : ایلام، بانگنجاب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
  • کد پستی: 6939177143
  • شماره تماس : 08432227134
  • Email: info@medilam.ac.ir