X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: چهارشنبه 01 تیر 1401
 دیدار اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی ایلام با رئیس مرکز حراست وزارت بهداشت

  دیدار اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی ایلام با رئیس مرکز حراست وزارت بهداشت

امتیاز: Article Rating
اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی ایلام در رابطه با موضوعات و مسائل مربوط به حوزه سلامت در سطح استان با رئیس مرکز حراست وزارت بهداشت دیدار و گفتگو نمودند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، در ابتدای این جلسه مسئول نهاد رهبری در دانشگاه ضمن خیرمقدم به مسئول مرکز حراست وزارت بهداشت، با اشاره به اینکه ارائه خدمات استاندارد و رضایت‌بخش به جامعه نیازمند وجود زیرساخت‌ها و امکانات و تجهیزات در حد استاندارد است، افزود: استان ایلام، یک استان محروم و کم‌برخوردار است و برای ارائه خدمات مطلوب و رضایت بخش به جامعه نیازمند حمایت و پشتیبانی همه جانبه مسئولان وزارت بهداشت می‌باشد.

حجت الاسلام والمسلمین هاشمی افزود: در این استان محروم با توجه به عدم وجود زیرساخت‌های مناسب در حوزه سلامت، مردم انتظارات و خواسته‌های بحق و منطقی دارند که ما وظیفه داریم این مطالبات را پاسخ دهیم لذا در این راستا نیازمند حمایت همه‌جانبه وزارت بهداشت هستیم.

وی افزود: اربعين یکی از مولفه‌های مهم در استان است و برای اینکه بتوانیم در ایام تردد زائران اربعین حسینی به شایستگی ارائه خدمت کنیم، باید علاوه بر آمادگی مناسب؛ از امکانات و زیرساخت‌های لازم هم بهره مند باشیم.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه خطاب به رئیس مرکز حراست وزارت بهداشت یادآور شد: امیدواریم که حضور حضرتعالی بعنوان نماینده وزیر محترم بهداشت در استان منشا خیر و برکت باشد و بتوانید مسائل و موضوعات مربوط به حوزه سلامت استان و مشکلات و نیازمندی‌ها را به وزیر محترم بهداشت و سایر مسئولان وزارتی منتقل نمایید.

در ادامه نیز سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن خیرمقدم به دکتر فرزانه رئیس مرکز حراست وزارت بهداشت و تقدیر از حضور وی در استان اظهارداشت: حمایت و پشتیبانی مسئولان محترم وزارت بهداشت از استان محروم و کم‌برخورداری همچون ایلام باعث می‌شود که زمینه‌های رشد و توسعه دانشگاه و ارائه خدمات مطلوب به مردم ارتقا یابد.

دکتر جاسم محمدی افزود: به دلیل وجود برخی از چالش‌ها و نارسایی‌ها، اعتبارات دولتی جوابگوی ارتقاء سطح زیرساخت‌ها و امکانات و تجهیزات نیست و در این عرصه حمایت مسئولان وزارت بهداشت ما را در راستای ارتقا سطح زیرساخت‌ها و امکانات کمک خواهد کرد.

وی ادامه داد: برای پیشبرد اهداف و برنامه‌ها در برخی از حوزه‌ها مجبوریم از منابع مالی حوزه‌های دیگر استفاده کنیم زیرا برای آنان هیچگونه اعتباری در نظر گرفته نشده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام تصریح کرد: یکی از اولویت‌های ما در دانشگاه، انجام اقدامات فرهنگی است و برای انجام آنان اعتبارات و منابع مالی کافی نیست. بنابراین در این راستا نیز نیازمند حمایت از سوی وزارت بهداشت هستیم.

دکتر محمدی ابراز داشت: با توجه به در پیش بودن اربعین حسینی و تردد جمعیت عظیم زائران از استان ایلام و مرز بین‌المللی مهران، لازم است که زیرساخت‌ها و امکانات حوزه سلامت متناسب با این جمعیت عظیم و ارائه خدمات به آنان ارتقاء یابد.

وی با بیان اينكه یکی از مشکلات مناطق محروم حفظ پزشکان متخصص در این مناطق است، افزود: با توجه به وجود این مشکل و مشکلات آن در مناطق محروم؛ در اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی این پیشنهاد را مطرح نمودیم که دانشگاه‌ها در عرصه تامین پزشکان متخصص بومی گزینی نمایند تا این چالش رفع گردد.

دکتر محمدی با اشاره به این مطلب که برخی از خدمات درمانی در مناطق محرومی همچون ایلام ارائه نمی‌شوند، خاطرنشان کرد که بیماران مجبورند برای دریافت خدمات مربوطه، رنج سفر به استان‌های برخوردار را متحمل شوند. اگر این خدمات در استان ارائه شود، قطعاً از عزیمت بیماران به سایر مناطق کشور جلوگیری خواهد شد.

وی در ادامه سخنان خود به بیان مطالبی در رابطه با عدم وجود مرکز رادیوتراپی در استان در بخش دولتی، بدهی‌های دارویی و مطالبات شرکت‌های دارویی از دانشگاه، چالشها و نیازمندی‌های دانشگاه در بحث اربعین، تامین اعتبار جهت تکمیل پروژه‌های نیمه تمام حوزه بهداشت و درمان در سطح استان، راه‌اندازی بیمارستان رازی و چالش‌ها و نیازمندی‌های آن، استفاده از توان و ظرفیت خیرین سلامت برای رفع نارسایی ها و .... اشاره کرد.

در ادامه نیز مسئول مرکز حراست وزارت بهداشت ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش‌های مسئولان و کارکنان دانشگاه در عرصه خدمت به مردم شریف استان، به داشتن روحیه جهادی در انجام امورات مردم و رفع چالش‌ها و نارسایی‌ها اشاره کرد و گفت: در کنار مسئولیت تخصصی، باید با روحیه جهادی و تلاشی مضاعف با مشکلات و چالش‌ها مواجه شویم و زمینه را برای خدمت صادقانه فراهم کنیم.

دکتر حسین فرزانه افزود: انقلابی سنجی یکی از معیارهایی است که مسئولان در بدنه نظام به ویژه در سطح وزارت بهداشت باید با آن مورد سنجش قرار گیرند تا خدمات و اقدامات انقلابی آنان محکم خورد زیرا اگر مسئولی بدون روحیه جهادی و انقلابی در راس کار باشد، جفا در حق نظام و دولت انقلابی است.

وی با اشاره به اینکه یکی از مسائلی که باید در دانشگاه‌ها بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد، مبحث فسادستیزی است خاطرنشان کرد: خوشبختانه مسئولان ما انقلابی و خدمتگزار هستند و همین امر زمینه را برای تحقق اهداف و برنامه‌های مبحث فسادستیزی مهیا می‌کند.

دکتر فرزانه با اشاره به اینکه همکاران حراست در دانشگاه‌ها در جهت سالم سازی مجموعه و نظم و انضباط اداری و پیشگیری از تخلفات احتمالی تلاش می‌نمایند، یادآور شد: مسئولان عزیز دانشگاه‌ها به همکاران ما در حوزه حراست بیشتر اعتماد کنند و برای گزارشاتی که از محیط در جهت سلامت سیستم و جلوگیری از تخلفات احتمالی تهیه می کنند، بیشتر اهمیت قائل شوند زیرا نیت و اراده آنان برای خدمت به سیستم و اجرای تکالیف سازمانی است.

گفتنی است که در ادامه این دیدار، معاونین و مدیران ستادی و سایر اعضای هیئت رئیسه به بیان دیدگاهها و نظرات خود در رابطه با موضوعات و مسائل مطرح شده پرداختند.
اشتراک گذاری
تصاویر
 •  دیدار اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی ایلام با رئیس مرکز حراست وزارت بهداشت
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
 • آدرس : ایلام ،ابتدای زیرگذر شهید کشوری ،بلوار آزادی
 • کد پستی: 6931851147
 • شماره تماس : 08433334060
 • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
 • آدرس : ایلام، بانگنجاب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
 • کد پستی: 6939177143
 • شماره تماس : 08432227134
 • Email: info@medilam.ac.ir