X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: چهارشنبه 01 تیر 1401
برگزاری آیین تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید حراست دانشگاه/ معرفی مشاور اجرایی ریاست و دبیر هیئت امنای دانشگاه

  برگزاری آیین تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید حراست دانشگاه/ معرفی مشاور اجرایی ریاست و دبیر هیئت امنای دانشگاه

امتیاز: Article Rating
در ابتدای این آیین تکریم و معارفه حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام طی سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار بزرگ اسلام شهید چمران و خیرمقدم به رئیس مرکز حراست وزارت بهداشت و مسئولان و کارکنان دانشگاه با اشاره به اینکه امید است همه هم آثارش را ملاحظه کنند و هم راه آن شهید را ادامه دهند، افزود: ما در هر حوزه‌ای که فعالیت می‌کنیم و مسئولیت داریم، با محدودیت‌هایی مواجه می شویم. لذا چه بخواهیم و چه نخواهیم با افرادی که دارای مواضع مختلف هستند مواجه می شویم و مهم این است که چگونه عمل کنیم به طوری که از مسیر عدالت خارج نشویم. در عصر ما مهم ترین نقشه راه، همین بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری است که فرموده‌اند شما وظیفه دارید خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی کنید. لذا همه ما اگر بخواهیم نقشه راهی را در مسیر زندگی داشته باشیم، در واقع در بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری این تکلیف روشن شده است.

وی با اشاره به موضوع مراسم تکریم و معارفه آقایان آلی آبادی و علیرحمی مدیران جدید و سابق حراست دانشگاه، از خدمات دکتر احسان نظری مدیر اسبق حراست دانشگاه که در زمان اوج همه گیری کرونا بدون برگزاری مراسم تکریم در حوزه ی دیگری در دانشگاه مشغول به خدمت شد؛ به عملکرد مثبت وی در راه صیانت از اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی در دوره مدیریتی‌اش اشاره نمود.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام به شخصیت آقایان علیرحمی و آلی آبادی اشاره کرد و گفت: دکتر مصطفی علیرحمی در صداقت، پاکی و اصالت خانوادگی زبانزد عام و خاص بوده و از خانواده شهداست که برای همه قابل احترام است و دکتر آلی آبادی نیز در مناصب مختلفی در دانشگاه حضور داشته و از تجربه بالایی در امورات اداری برخوردار است که برای ایشان هم آرزوی توفیق و سعادت و سلامتی داریم.

وی افزود: ان شاءالله که همگی بتوانیم آنچه را که باور داریم بر اساس آن توفیق عمل پیدا کنیم و آنچه را که شعارهای دولت جدید آیت الله رئیسی و نیز آنچه که آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی اقتضاء می‌کند، برای همه فراهم و میسر گردد و شاهد رونق دانشگاه در تمام زمینه‌ها باشیم.

در ادامه نیز دکتر مصطفی علیرحمی مدیر سابق حراست دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز طی سخنانی ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین در جلسه، به اهمیت کار در حراست و ضرورت حراست و حفاظت در نظام مقدس جمهوری اسلامی اشاره کردوگفت: ما باید حافظ دستاوردهای خون شهدا باشیم، حافظ دستاوردها و زحمات امام و مقام معظم رهبری باشیم.

وی حفاظت از دستاوردهای نظام و سرمایه‌های انسانی و اسناد را وظیفه همه دانست و در ادامه به بیان عملکرد و اقدامات خود و همکارانش در طول دو سال خدمت اشاره و از کلیه همکاران خود در حوزه درمان و بهداشت تشکر و قدردانی نمود.

دکتر علیرحمی بیان نمود: خداوند را شاکرم که فرصتی به بنده و دوستانم داد تا در جهت رضای خدا و در جهت خدمت به خدمت به جامعه گام برداریم. تلاش بنده و همکارانم این بود که قانون را اجرا کنیم و رضای خدا را در نظر بگیریم و صادقانه برای خدا همانند شهداء کار کنیم.

مدیر سابق حراست دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان یادداشتی از پدر گرامی شهید خود و با استناد به آن، بر لزوم تبعیت از مقام عظمای ولایت و توفیق شهادت در این راه اشاره کرد و یادآور شد که همه باید صداقت و عدالت را سرلوحه خود در انجام وظیفه قرار دهیم.

وی در پایان سخنان خود ضمن تبریک انتصاب دکتر حمید آلی‌آبادی بعنوان سرپرست حراست دانشگاه علوم پزشکی ایلام، برای وی آرزوی موفقیت نمود.

در بخش دیگری از این آیین تکریم و معارفه، دکتر حمید آلی آبادی سرپرست جدید حراست دانشگاه در سخنانی با اهداء سلام و درود به روح مطهر امام راحل و ارواح طیبه شهدای عزیز و عرض خیر مقدم خدمت مهمانان و حضار جلسه، هدف از برگزاری این جلسه را تکریم و پاسداشت خدمات ارزنده جناب آقای علیرحمی مدیر سابق حراست دانشگاه عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه نظارت، یکی از ارکان اصلی حکومت‌ها است، بیان داشت: نظارت به عنوان یک بازوی توانمند در طول حیات سیاسی بشر همواره وجود داشته و آن را چشم تیزبین سیستم برای جلوگیری از مرگ روزمرگی‌ها دانسته با این تفاوت که این نظارت باید در میدان عمل باشد. عملگرایی نیز با شناخت سیستم و ساختار تحت مدیریت حاصل می‌شود.

دکتر آلی آبادی در ادامه به توصیف وظایف حراست پرداخت و گفت: حراست در این مجموعه به معنای حفاظت از اساتید کارکنان و دانشجویان است. همان گونه که در زمان جنگ تحمیلی، فرماندهان، وظیفه ی شناسایی مناطق مختلف جهت طراحی عملیات ها را بر عهده داشتند و در برابر حفظ جان و امنیت نیروهایشان مسئول بودند اکنون هم حراست بر همین محور استوار است و به عنوان چشم تیزبین سیستم در میدان، در کنار مدیران و برای حفظ شأن و منزلت کارکنان است.

وی در ادامه افزود: دیدگاه مسئولین به حراست، کلان و برنامه‌ریز است و مجموعه حراست می‌بایست با حفظ ارتباط مردمی، مسئولین را در خدمت رسانی هرچه بهتر به مردم همراهی نمایند.

آلی آبادی در ادامه سخنانش گفت: نگاه نظام مقدس جمهوری اسلامي بر این اساس می باشد که انتصابات باید در راستای ارتقاء صورت گیرد.
هدف حراست تربیت مدیران موفق در آینده با برجسته سازی نقاط قوت آنهاست. حراست هر مجموعه‌ای از جمله دانشگاه باید عملکرد شفاف داشته باشد و مبنای ما برای این مجموعه، برنامه ریزی بر محور خردگرایی و علم محوری است. ما به عنوان سربازان نظام مقدس جمهوری اسلامی درمجموعه دانشگاه بر حسب تکلیف انجام وظیفه می نمائیم.

دکتر آلی آبادی افزود: دیدگاه حراست دانشگاه بر اساس رویکرد کشوری و پیشگیرانه است و باید سعی شود یک فضای مناسب و سالم مدیریتی بین مدیران و کارکنان دانشگاه برقرار شود تا اهداف و رسالت نظام سلامت به بهترین شکل دنبال شود.

سرپرست جدید حراست دانشگاه در پایان اظهار امیدواری کرد که مسئولین حراست، با اقتدار و برنامه ریزی به عنوان یک فرد همراه و همسو با اهداف والای انقلاب اسلامی گام بردارند تا این چراغ امانت را هرچه پرفروغ‌تر نگاه دارند.

در ادامه این مراسم، آقای ادبی جانشین رئیس مرکز حراست کل استان ضمن خیرمقدم به آقای دکتر فرزانه رئیس مرکز حراست وزارت بهداشت و تقدیر از زحمات و تلاش‌های مجموعه مسئولان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ایلام در راه خدمت به مردم بیان داشت‌: در حراست کل استان، چند اصل اساسی و‌ اخلاقی همواره مورد تاکید سازمان بوده است و آن را توصیه می نماید از جمله؛ تلقی امانت دارانه از کار و مسئولیت در همکاران شاغل در واحد حراست، نعمت دانستن جایگاه و موقعیت خود از این‌ نظر که این سمّت در جهت خدمتگزاری و حل مشکلات مردم گام برمی دارد، مسئولیت پذیری در اخلاق اداری و نیز پیگیری امورات مردم و ارباب رجوع است که باید این پیگیری را در جهت رسیدن به حد مطلوب ادامه دهند که یکی از امورات مطرح در سطح استان نیز می باشد و‌‌‌ می بایستی انجام امورات و‌ خدمتگزاری برای مردم، بعنوان یک مهرورزی مد نظر قرار گرفته و‌ سرلوحه امورات قرار گیرد.

وی افزود: با توجه به اینکه وظایف حراست وظیفه ای چند بعدی است؛ باید با صبر و بردباری به امورات مردم رسیدگی شود.

رعایت نظم و انضباط اداری یکی دیگر از توصیه‌های وی بود و به دلیل اینکه بحث حراست مربوط به جایگاه توجیهی و ارشادی است، آن را می توان به نسبت پدر یک مجموعه به فرزندانش تشبیه نمود.

وی در ادامه از زحمات آقای دکتر علی رحمی تشکر نمود و اظهار داشت: ایشان یکی از افراد شایسته و پایبند به اصول اخلاقی بوده و مدیریت و توانمندی خود را در اپیدمی کرونا نشان داده و چه بسا ایشان علاوه بر انجام وظایف مربوط به حراست، سایر امورات محوله را نیز به نحو احسن انجام داده که برایشان آرزوی موفقیت و‌ توفیق روز‌افزون داریم.

جانشین رییس مرکز حراست کل استان همچنین از آقای دکتر نظری مدیر حراست اسبق دانشگاه علوم پزشکی نیز تشکر کرد و افزود: دکتر نظری از مسئولین پیشرو در میان حراست های جامعه استان بود که در زمان تصدی مدیریت حراست دانشگاه منشاء خدمات شایسته ای گردید.

در پایان آقای ادبی در خصوص سرپرست جدید حراست افزود: دکتر آلی آبادی از مدیران متعهد و توانمند مجموعه بوده و سوابق درخشانی در امورات اجرایی دارد و از وسعت اندیشه ای بی مثال برخوردار است و مطمئن هستیم ان شاءالله منشاء خیر و برکت برای مجموعه دانشگاه علوم پزشکی خواهد شد.

در بخش دیگری از این آیین رئیس مرکز حراست وزارت بهداشت در این مراسم با اشاره به انتظارات از دولت و تیم فعلی وزارت بهداشت، اظهار داشت: مقام معظم رهبری انقلابی ماندن را مهم‌تر از انقلابی بودن می‌داند و انتظار وزیر بهداشت هم بر انقلابی عمل کردن است و کاملاً با عزم و جزم قرار است که انقلابی بمانیم و در این مسیر هستیم و برای کسب درآمد مسئولیت نگرفته‌ایم و این اصل در قاموس و اساس و بنیادکار انقلابی نوشته شده است.

دکتر حسین فرزانه با طرح این سوال که "از یک نیروی حراستی چه می‌خواهیم؟"، گفت: نیروهای حراست، مقتدرین مظلومند یعنی وظیفه آنها گزارش براساس عقل و شرع و اخلاق و قانون است ولی از طرفی مظلوم هستند چون فقط گزارش‌نویس هستند و ارائه گزارش، وظیفه ذاتی نیروی حراست است و اگر گزارشی از سمت نیروی حراست به رئیس دانشگاه ارائه می‌شود، نباید این گزارش موجب ناراحتی کسی شود و وقتی امروز شعار فسادستیزی سر می‌دهیم باید بدانیم که اگر نیروی حراست، یک فسادی را دید و گزارش نداد پس اتفاقی رخ نخواهد داد. لذا خواهش می‌کنیم که دست در دست همدیگر و محکم در کنار مجموعه حراست ما بایستید تا به آن نتیجه‌ای که می‌خواهیم برسیم.

وی ادامه داد: از نیروی حراستی که گزارش وی یک گزارش پاک، ساده و گزارشی بر محور اخلاق و قانون باشد، دفاع می‌کنیم و از همگان می‌خواهم وقتی گزارشی را دیدند با نگاه اینکه در راستای اصلاح شرایط و بهبود وضع موجود است، به آن‌نگاه کنند.

دکتر فرزانه با اشاره به مطالبات وزیر بهداشت، عنوان داشت: درخواست صریح وزیر بهداشت، مقابله با اسراف و پدیده زیرمیزی و مسائلی همچون سقط غیرقانونی جنین است و نیروی حراستی در بحث تعارض منافع نیز در هر جایگاهی و هر کسی را دید که تخلف کرد، باید مساوی با بقیه بداند و اگر اینطور شد به آن دولتی که نهایت آمال ماست، رسیده‌ایم و زبان نباید در برابر اشخاص و مسئولین الکن باشد.

وی با بیان ویژگی‌های یک نیروی حراستی، گفت: مشاور امین، چشم بینا و بازوی توانمند سه شاخصه اصلی نیروی حراست است و انتظار داریم که انتصاب در معاونت‌ها هم سر و سامان پیدا کند و براساس اصل شایستگی و اصل انقلابی بودن باشد تا به نتیجه لازم برسیم.

رئیس مرکز حراست وزارت بهداشت با تاکید بر حفظ جایگاه رئیس دانشگاه، تصریح کرد: بحث حاکمیت سلامت در استان مهم است و وزیر بهداشت هم به بحث سفارشات حساسیت دارند و اعتقاد دارند که باید اقتدار رئیس دانشگاه به عنوان حاکمیت سلامت در استان حفظ بشود.

دکتر حسین فرزانه افزود: در حال حاضر وزارت بهداشت ۷۰۰ میلیون یورو تعهدات دارد پس اینکه بگوییم مربوط به گذشته است و باید شق القمر رخ می‌داد، درست نیست ولی حواسمان هم باید باشد که وقت زیادی نداریم و روزشمار معکوس بگذاریم تا یک کار انقلابی و جهادی انجام دهیم که پرچم این انقلاب به بیان رهبر معظم انقلاب به دست امام زمان(عج) برسد.

وی با توصیه به مسئولان حراست، عنوان داشت: نیروی حراست باید در معرض مردم باشد و درب اتاق حراست نباید به روی مردم بسته باشد. هر کسی که می‌خواهد شما را ببیند و یا گزارشی را بدهد، نباید با درب بسته اتاق مواجه شود و خودتان حضور فیزیکی داشته باشید تا مردم به راحتی مسئول حراست را ببینند.

وی در پایان با تشکر از آقای دکتر علی‌رحمی به عنوان مدیر سابق حراست دانشگاه، اظهار داشت: امید است با همت و همکاری مسئولین دانشگاه و استان ایلام، پرچم این استان که طریق الحسین است و ما وقتی وارد آن شدیم، یاد اربعین و ایام به یادماندنی آن افتادیم و ان شاءالله مسیر خدمت شما در طریق الحسین باشد.

در بخش پایانی این آیین تکریم و معارفه، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن خیرمقدم به دکتر فرزانه رئیس مرکز حراست وزارت بهداشت و سایر حاضران اظهار داشت: ایلام، استانی است که تمام مردمان ایثارگر هستند زیرا در دوران دفاع مقدس این مردم درگیر جنگ و مسائل مربوط به آن بوده‌اند و علاوه بر اینکه شهر و دیار خود را ترک نکردند، بلکه از کیان جمهوری اسلامی به خوبی دفاع نمودند.

دکتر جاسم محمدی افزود: از زمان شکل گیری انقلاب و پس از آن و در دوران دفاع مقدس، مردم این دیار همواره در تمام عرصه ها حضور داشته‌اند و حامی و پشتیبان نظام بوده اند.

وی خاطرنشان کرد: در بدنه دانشگاه علوم پزشکی اعم از پزشک، هیات علمی و کارکنان آن از قشر عزیز ایثارگران هستند که افتخاری بزرگ برای این دستگاه خدمت‌رسان محسوب می شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه مسئولیت‌ها در هر سیستم و مجموعه‌ای معمولاً در بین افراد دست به دست می شوند، ابراز داشت: مسئولیت‌ها رفتنی‌ هستند اما مهم این است که از فرصت به دست آمده بتوان برای خدمت به مردم و نظام به خوبی بهره برد.

وی تصریح نمود: دانشگاه علوم پزشکی مجموعه‌ای وسیع است و حوزه‌های گوناگونی دارد که اداره کردن آن را سخت نموده، اما می‌توان با مدیریت شایسته و تلاش و اهتمام مضاعف و کار جهادی امور را پیش برد.

دکتر محمدی ادامه داد: جناب آقای دکتر علیرحمی به عنوان مدیر سابق حراست به شایستگی در راستای خدمت به سیستم و تحقق اهداف و برنامه‌های حوزه حراست تلاش نموده‌اند که قابل تقدیر است و ان‌شاءالله که در تمام مراحل کاری و زندگی موفق باشند. جناب آقای دکتر آلی‌آبادی که به عنوان مدیر جدید حراست معرفی می شوند، ان‌شاءالله با اتکال به خداوند متعال و بهره گیری از توان و ظرفیت همکاران در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های حوزه حراست موفق باشند و قطعاً مدیران و پرسنل دانشگاه همراه و همدل ایشان خواهند بود. همچنین جناب آقای دکتر احسان نظری که به عنوان مشاور اجرایی ریاست دانشگاه و دبیر هیئت امنا معرفی شده‌اند، بتوانند با تلاش و اهتمام و جدیت از ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کنند و در راه اعتلای دانشگاه گام های موثری بردارند.
اشتراک گذاری
تصاویر
 • برگزاری آیین تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید حراست دانشگاه/ معرفی مشاور اجرایی ریاست و دبیر هیئت امنای دانشگاه
 • برگزاری آیین تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید حراست دانشگاه/ معرفی مشاور اجرایی ریاست و دبیر هیئت امنای دانشگاه
 • برگزاری آیین تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید حراست دانشگاه/ معرفی مشاور اجرایی ریاست و دبیر هیئت امنای دانشگاه
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
 • آدرس : ایلام ،ابتدای زیرگذر شهید کشوری ،بلوار آزادی
 • کد پستی: 6931851147
 • شماره تماس : 08433334060
 • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
 • آدرس : ایلام، بانگنجاب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
 • کد پستی: 6939177143
 • شماره تماس : 08432227134
 • Email: info@medilam.ac.ir