X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: دوشنبه 12 اردیبهشت 1401
بازدید استاندار ایلام از بیمارستان ۳۷۶ تختخوابی رازی

  بازدید استاندار ایلام از بیمارستان ۳۷۶ تختخوابی رازی

امتیاز: Article Rating

استاندار ایلام با همراهی معاون امور عمرانی استاندار، رییس دانشگاه علوم پزشکی، مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و مسئولان دستگاهها و ارگانهای مرتبط با راه‌اندازی بیمارستان ۳۷۶تختخوابی رازی به منظور در جریان قرار گرفتن اقدامات انجام شده و رفع چالش‌ها و مشکلات فراروی راه‌اندازی آن، از بخش‌هایی از این بیمارستان بازدید نمود.

در جریان این بازدید استاندار ایلام ضمن تاکید بر راه‌اندازی اولیه بیمارستان و بکارگیری تمام ظرفیت‌ها و مدیریت جهادی در راه رفع چالش‌ها و مشکلات موجود اظهار داشت: بر حسب وعده‌ای که داده شده بود، امروز به همراه مسئولین مربوطه از بیمارستان ۳۷۶تختخوابی رازی بازدید به عمل آمد.

دکتر بهرام نیا افزود: بنا بود که فاز اول بیمارستان قبل از پایان سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد اما آتش‌سوزی مربوط به کابل‌های برق ساختمان بیمارستان، تقریباً مانع از افتتاح و راه‌اندازی آن شد.

وی خاطرنشان کرد: در کنار این آسیب به سیستم برق ساختمان‌، تجهیزات بیمارستانی هم برای احداث فراهم نشد و با این مشکل پیش آمده، افتتاح آن به تعویق افتاد.

استاندار ایلام تصریح کرد: در این بازدید عقب‌ماندگی‌ها، مشکلات مربوط به آتش‌سوزی و عملیاتی و جایگزین شدن کابل‌های سوخته مورد بررسی قرار گرفت و خوشبختانه طبق وعده‌های داده شده در این راستا، فعالیت مناسبی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در این بازدید قرار شد تا پایان خردادماه فاز اول بیمارستان رازی به مرحله افتتاح و بهره‌برداری برسد، یادآور شد: امیدواریم مابقی‌فازهای بیمارستان نیز به مرور زمان و متناسب با اعتبارات و تامین نیروی انسانی از قبیل نیروی پرستار و خدماتی و سایر ملزومات راه‌اندازی، به بهره‌برداری برسند و هرچه زودتر بیمارستان در مدار خدمت‌رسانی به مردم شریف و ولایتمدار استان قرار گیرد.

در ادامه نیز دکتر جاسم محمدی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن خیرمقدم به استاندار، معاون استاندار، مسئولین دستگاهها و ارگانهای استانی و اصحاب رسانه اظهار داشت: همانطور که استاندار محترم هم به مسئله آتش سوزی سیستم برق ساختمان بیمارستان اشاره نمودند، این آتش‌سوزی کابل‌ها و آسیب جدی به سیستم برق بیمارستان مشکلی بود که امورات مربوط به راه‌اندازی را به تعویق انداخت و اقدامات و فعالیت‌ها در بیمارستان با تاخیر مواجه شد.

دکتر جاسم محمدی افزود: در جریان راه‌اندازی بیمارستان، وجود جریان برق برای پیشبرد امور یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است زیرا برای هر اقدام و فعالیتی، نیروی برق لازم است.

وی ابراز داشت: تمام تلاش ما این است که در پایان خردادماه فاز اولیه این بیمارستان نشان را شامل بخش اورژانس‌ با ۴۸ تخت بستری، بخش اولیه داخلی با امکانات پاراکلینیکی اولیه راه‌اندازی شود.

دکتر محمدی یادآور شد: اگر بخواهیم بیمارستان رازی به طور کامل راه‌اندازی شود، به مبلغی بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و هزینه کردن یکباره این مبلغ امکان پذیر نیست اما برای اعتبارات اولیه برای راه‌اندازی فاز اول بیمارستان قطعاً از کمک‌ها و مساعدت‌های وزارت بهداشت و اعتبارات استانی در این راستا بهره‌مند خواهیم بود.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • بازدید استاندار ایلام از بیمارستان ۳۷۶ تختخوابی رازی
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
  • آدرس : ایلام ،ابتدای زیرگذر شهید کشوری ،بلوار آزادی
  • کد پستی: 6931851147
  • شماره تماس : 08433334060
  • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
  • آدرس : ایلام، بانگنجاب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
  • کد پستی: 6939177143
  • شماره تماس : 08432227134
  • Email: info@medilam.ac.ir