شماره: 4328
1393/04/04
سرپرست جدید بیمارستان امام حسین(ع) مهران معرفی شد
سرپرست جدید بیمارستان امام حسین(ع) مهران معرفی شد

 

این مراسم که با حضور معاون سیاسی فرماندار شهرستان مهران، جمعی از مدیران شهرستان، مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی،کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهران و کارکنان بیمارستان امام حسین (ع) برگزار گردید، از رئیس اسبق تقدیر گردید و سرپرست جدید این بیمارستان معرفی شد.
 
 به گزارش خبرنگار وب دا، مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی ایلام در ابتدای این مراسم تودیع و معارفه ضمن خوش آمدگویی به مدعوین و حاضران اظهار داشت: از اینکه در این جمع حضور پیدا کرده ام، خرسندم چرا که در جمعی قرار گرفته ام که در راه خدمت به مردم تلاش می نمایند.
 
 
دکتر سعید رضا جوهری با اشاره به این نکته که باید اهداف و برنامه های طرح تحول نظام سلامت برای مردم و جامعه تشریح گردد، افزود: طرح تحول نظام سلامت از پانزده اردیبهشت شروع شده و تاکنون خوب و شایسته ای به مردم بوده است لذا باید این طرح را به صورت مناسبی در سطح استان عملیاتی کنیم.
 
وی ابراز داشت: دولت تدبیر و امید در نظر دارد که این طرح را به نحو نیکو و شایسته ای اجرا نماید و برهمه ما وظیفه است که در این راستا تلاش خود را به کار گیریم.
 
مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی ایلام خاطر نشان کرد: تحول بر پایه دیدگاههایی که اجرا شده با هفت دستورالعمل شروع به کار کرده که از نیمه ی دوم اردیبهشت ماه آغاز به کار نموده و تاکنون نیز در حال اجرا بوده است.
 
وی تصریح نمود: یکی از دستورالعمل هایی که از پانزدهم اردیبهشت آغاز شده است، کم کردن میزان پرداختی بیماران به میزان10 درصد که واقعاً این میزان به ده درصد رسیده و مردم این امر را به وضوح دیده اند و همه کسانی که از ابتدای این طرح در بیمارستانها بستری شده اند، میزان ده درصد از کل هزینه ها را پرداخت نموده اند و همین امر باعث شده که موجبات رضایتمندی مردم را فراهم گردد.
 
دکتر جوهری در تشریح دیگر دستورالعمل های طرح تحول نظام سلامت در استان گفت: مبحث دیگری که به عنوان دستوالعمل این طرح اجرا گردیده، ترویج زایمان طبیعی بوده که از ابتدای این طرح تمام زایمانها در سیستم دولتی طبیعی رایگان بوده است. همچنین سومین دستورالعمل ارتقاء سطح هتینگ بیمارستان ها بوده که به سمتی پیش رفته ایم فضای بیمارستانها را مردم پسند نمائیم و رضایتمندی آنان را از خدمات بیمارستانی جلب نمائیم
 
وی در ادامه توضیح این دستوالعمل ها اضافه کرد: دو دستورالعمل دیگر نیز ماندگاری پزشکان در مناطق مردم و مقیمی بودن پزشکان در بیمارستانها بوده است که آنان را در بیمارستانها اعمال نموده ایم . دستورالعمل دیگر نیز بحث ارتقاء خدمات ویزیت است که از 15 خرداد عملیات اجرایی آنان آغاز شده و همچنین دستورالعمل کمک به بیماران سرطانی و صعب العلاج می باشد که در حال انجام است.
 
مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی ایلام تاکید نمود: ما باید این طرح را به صورت مناسب تشریح نمائیم و اهداف و برنامه های آن را بیان کنیم تا بتوانیم با مشارکت همگانی آن را پیش ببریم.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود به تقدیر از مدیران خدمتگزار را امری پسندیده عنوان کرد و بیان داشت: ما در اینجا جمع شده ایم که از خدمات و زحمات جناب آقای مهندس پور صفر رئیس اسبق بیمارستان امام حسین(ع) شهر مهران تقدیر نمائیم چرا که منشأ خدمات بسیار خوب و ارزشمندی در این بیمارستان بوده اند.
 
 دکتر جوهری اضافه کرد: کسی که مسئولیتی را برعهده می گرد باید تلاش کند که ابتدا فضا را برای مجموعه تحت نظر خود به گونه ای رقم بزند که صمیمیت و همدلی در آن محسوس باشد و در این صورت است که می توان هم رضایت همکاران و مردم را بدست آورد و لذا مهندس پورصفر این امر را بخوبی هرچه تمام تر اعمال نموده اند اما مسئولیت امانتی است که در میان افراد در یک سیستم دست به دست می شود تا فرصت خدمتگزاری به دیگر افراد در سیستم واگذار شود.
 
وی ضمن تقدیر مجدد از خدمات مهندس پورصفر به عنوان رئیس اسبق بیمارستان امام حسین(ع) شهر مهران یادآور شد: از همه عزیزانی که در این بیمارستان در بخشهای مختلف خدمت می کنند صمیمانه تقدیر می نمایم و از همه کارکنان و متخصصان درخواست می نماییم که همانند گذشته همکاری خود را با ریاست جدید بیمارستان تداوم بخشند.
 
 در ادامه این مراسم تودیع و معارفه سرپرست اسبق بیمارستان امام حسین(ع) شهر مهران ضمن خوش آمدگویی به مدعوین اظهار داشت: برنامه های که در بیمارستان امام حسین(ع) مهران اجرایی شده اند در سایه تعامل و همکاری یکایک همکاران بوده است که صمیمانه از زحمات و تلاشهای ارزنده آنان تقدیر و تشکر می نمایم.
 
 مهندس پورصفر در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: ما در این بیمارستان با کمک و مساعدت همکاران توانستیم بسیاری از اهداف و برنامه ها را عملی نمائیم که برخی از این اقدامات شامل ساماندهی و استقرار مرکز فوریت شهر مهران، ساخت مرکز فوریت پایگاه جاده ای چنگوله، خرید دوازده واحد مسکن مهر دره شهر مهران برای اسکان پزشکان و متخصصان، درختکاری و فضای سبز در محیط بیمارستان، نصب و خریداری سیستمHis در بیمارستانف ساخت جایگاه زباله و پسماندهای بیمارستانی و خریداری سیستم های سرمایشی و گرمایشی در بیمارستان بوده است که نمونه هایی از خدمات انجام شده در بیمارستان بوده است.
 
وی در پایان ضمن تقدیر از همه کسانی که در بیمارستان همراه و یاریگر وی در اجرای اهداف و برنامه های اجرا شده بوده اند، یادآور شد: از کلیه همکاران عزیز و دلسوز، همکاری صمیمانه و صادقانه با خانم دکتر ابدالی به عنوان سرپرست جدید بیمارستان امام حسین(ع) مهران را خواستارم و امیداورم که ایشان در ادامه راه موفق و سربلند باشند.
 
 سرپرست جدید بیمارستان امام حسین(ع) شهر مهران ضمن خیرمقدم گویی به مدعوین و تقدیر از اعتماد مسئولان دانشگاه به وی در جهت واگذاری مسئولیت سرپرستی بیمارستان اظهار داشت: از ریاست محترم دانشگاه و معاون و مدیر درمان دانشگاه تقدیر و تشکر می نمایم که اعتماد کرده و سرپرستی بیمارستان را به بنده محول نمودند.
 
خانم دکتر ابدالی در ادامه بیان کرد: امید است که با کمک و یاری همکاران در این بیمارستان بتوانیم خدمتی که شایسته مردم شهرستان مهران است را به آنان تقدیم کنیم.
 
وی تصریح نمود: از خدمات و تلاشهای بی شائبه و دلسوزانه مهندس پورصفر به عنوان ریاست محترم بیمارستان صمیمانه تقدیر نموده و قطعاً از راهنمایی ها و تجارب ارزنده ایشان در راه خدمت به مردم استفاده و بهره کافی را خواهیم برد.
 
 دکتر ابدالی یادآور شد: ما باید به گونه ای خدمت کنیم که اعتماد و اطمینان مردم را به خدمات خود جلب نمائیم و رضایت مندی آنان را نسبت به خادمان خود در بیمارستان اما حسین(ع) مهران جلب نمائیم.
 
سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز به عنوان آخرین سخنران این مراسم اظهار داشت: مراسم تکریم و معارفه همواره در طول دوران خدمت تکرار می شود و مسئولیت ها در میان افراد و همکاران دست به دست می شود.
 
محمدرضا سپهر در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی جایگاهی والا دارد و از ارزشهایی است که همواره مورد تکریم و تقدیر قرار می گیرد و لذا اگر مراسم تودیع و معارفه انجام می گیرد به آن معناست که باید از خدمات شایسته مدیران به نحو شایسته ای تقدیر نماییم تا انگیزه ی خدمت در میان افراد به جایگاهی والاتر و شایسته تر ارتقاء یابد.
 
وی همچنین به تشریح اهداف و برنامه های طرح تحول نظام سلامت در دانشگاه علوم پزشکی پرداخت و افزود: این طرح یکی از طرحههای ارزشمندی است که هدف و آرمان آن خدمت صادقانه به مردم است و لذا باید در این راه تمام توان خود را به کار گیریم.
 
 سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در پایان سخنان خود از خدمات پورصفر سرپرست اسبق بیمارستان و همکاران وی تقدیر نمود و همچنین برای خانم دکتر ابدالی به عنوان سرپرست جدید آرزوی موفقیت در انجام رسالت و مسئولیت شد.
 
در پایان این مراسم نیز با اهدای لوح سپاس از خدمات مهندس پورصفر تقدیر شد و همچنین حکم مسئولیت سرپرستی بیمارستان امام حسین(ع) مهران به خانم دکتر ابدالی اعطا گردید
 
حق انتشار محفوظ است ©