شماره: 16270843
1401/05/12
کارگاه آموزشی و توجیهی مسئولین حراست واحدهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد
 کارگاه آموزشی و توجیهی مسئولین حراست واحدهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد

با حضور سرپرست دانشگاه، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه، معاونین بهداشتی و تحقیقات و فناوری و مدیران حراست، بازرسی و مشاور اجرایی ریاست دانشگاه؛ کارگاه آموزشی و توجیهی مسئولین حراست واحدهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی ایلام در سالن اجتماعات ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد.

با حضور سرپرست دانشگاه، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه، معاونین بهداشتی و تحقیقات و فناوری و مدیران حراست، بازرسی و مشاور اجرایی ریاست دانشگاه؛ کارگاه آموزشی و توجیهی مسئولین حراست واحدهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی ایلام در سالن اجتماعات ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام؛ در بخش ابتدایی این کارگاه آموزشی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم و خیرمقدم به حاضران؛ به نهضت کربلا و پیام آن برای بشریت اشاره نمود و در ادامه نیز مسئله حراست را پاسداری و صیانت از دستاوردهای نظام در سیستم و مجموعه عنوان کرد و گفت: یکی از وظایف و رسالت‌های اصلی دست‌اندرکاران حراست در مجموعه‌ها؛ جلوگیری از انحرافات و شناسایی و پیشگیری از آن است تا سیستم و جامعه هدف آن آسیب نبینند.

دکتر محمدی با اشاره به اینکه مجموعه شش هزار نفری دانشگاه علوم پزشکی قطعا نیازمند نیروهای حراستی منسجم، متعهد و متخصص می باشد، ادامه داد: اعضای حراست دانشگاه در این سیستم گسترده باید دیدگاهی فنی و تخصصی در امورات حراستی داشته باشند تا بتوانند اهداف و برنامه‌ها و رسالت کاری خود را به سرانجام برسانند.

در ادامه نیز مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تسلیت فرا رسیدن ماه محرم و شهادت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران باوفای ایشان؛ به جایگاه قیام و نهضت امام حسین (ع) و ابعاد دینی، اجتماعی و فرهنگی آن در سطح جامعه پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح مطالبی در رابطه با اهمیت و جایگاه حراست در سیستم اداری پرداخت و وظیفه سالم سازی و پیشگیری از انحرافات در کنار حفظ شأن و کرامت انسانی افراد را از وظایف اصلی و اولیه دست‌اندرکاران حوزه حراست برشمرد.

در بخش آموزشی این کارگاه نیز دکتر حمید آلی‌آبادی مدیر حراست دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن خیرمقدم به حاضران و تسلیت فرارسیدن ماه محرم به اهمیت و جایگاه حراست اشاره کرد و گفت: با توجه به گستردگی دانشگاه و امورات و مسائل حوزه‌های مختلف آن، نیاز است که دست‌اندرکاران حوزه حراست نیز در قالب کلاس آموزشی توجیهی با محتوای دیدگاههای حراستی، آسیب شناسی آن و نقش و ماموریت دستگاه‌های نظارتی به ویژه حراست در چالش‌های احتمالی درون سازمانی بیشتر آشنایی پیدا کنند.

وی افزود: با توجه به گستردگی واحدهای دانشگاه و رسالت خطیر و متنوعی که آنان دارند، لازم است نیروهای حراست نیز متناسب با این گستردگی واحدها و تکالیف سازمانی، تلاش بیشتری داشته باشند.

مدیر حراست دانشگاه بیان داشت: هر فردی که بعنوان حراست انجام وظیفه می‌کند، مانند چشم بینای مجموعه و یک ظرفیت ارزشمند در کنار مدیران حوزه های مختلف قرار دارد و بعنوان یک فرد امین مسائل و موضوعات مربوط به سیستم و مجموعه را پیش می‌برد.

آلی‌آبادی ادامه داد: حراست‌ها بر اساس تکالیف شرعی و سازمانی برای اعتلای سیستم و مجموعه تلاش می‌کنند و هیچگاه به دنبال ایجاد عیب‌‌جویی نبوده، بلکه به دنبال پیشگیری از انحراف احتمالی افراد با نگاه کارشناسی و با حفظ حرمت و آبروی آنان خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد که آنچه مورد نظر حراست است، سالم سازی در همه امور می‌باشد تا بستر آرامش و امنیت فراهم شود و همکاران در ارائه خدمات و ارباب رجوع نیز در دریافت خدمات، امنیت و آرامش داشته باشند.

مدیر حراست دانشگاه علوم پزشکی ایلام تصریح کرد: همکاران ما بعنوان مدافعان سلامت در دوران شیوع بیماری کرونا به خوبی نشان دادند که سلامتی مردم و بیماران چقدر برای آنان اهمیت دارد و در این راه هم با ایثار و فداکاری و جانفشانی، وفاداری خود را نشان دادند و جان خود را فدا نمودند که نمونه آن تقدیم ۶ شهید والامقام مدافع سلامت در سطح دانشگاه بود که جان خود را برای مقابله با این بیماری و حفظ سلامت مردم و نجات بیماران فدا کردند.

وی در ادامه این بحث گفت: این نوع از ایثار و فداکاری در بین مدافعان سلامت در سطح وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی، نشان داد که ایران اسلامی در زمینه مقابله با بیماری کرونا به عنوان یک کشور با شاخص های مناسب بهداشتی درمانی در دنیا مطرح است و می‌تواند برای تمام کشورها الگو باشد. لذا حراست‌ها نیز در این عرصه نقش دارند و در کنار مدافعان سلامت تلاش می‌کنند که مردم و بیماران به راحتی به خدمات بهداشتی درمانی دسترسی پيدا کنند و از بروز هرگونه نارضایتی در داخل واحدهای مجموعه جلوگیری نمایند و با ایجاد محیط سالم، خدمات‌دهی مطلوبی به مردم در جریان باشد.

گفتنی است که پس از اتمام این کارگاه آموزشی توجیهی؛ به مناسبت روز حراست، از مسئولین حراست واحدهای تابعه دانشگاه تقدیر به عمل آمد و به تعداد ۶ نفر از برندگان مسابقه کتابخوانی عاشورا مکتب انتظار نیز هدایایی اهدا شد.
حق انتشار محفوظ است ©