X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 05 فروردین 1399
 برگزاری جلسه هم اندیشی مسئولان دانشگاه با ادارات و نهادهای دارای رویکرد فرهنگی و آموزشی در مورد کرونا

  برگزاری جلسه هم اندیشی مسئولان دانشگاه با ادارات و نهادهای دارای رویکرد فرهنگی و آموزشی در مورد کرونا

امتیاز: Article Rating

جلسه هم اندیشی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی با ادارات و نهادهای دارای رویکرد فرهنگی و آموزشی با حضور معاونین غذا و دارو و بهداشتی، مدیرکل آموزش و پرورش، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونین وی، معاون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و کارشناسان حوزه‌های غذا و دارو و بهداشت در استانداری ایلام برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وب دا، در ابتدای این جلسه معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تبریک سال نو و تقدیر از همکاری و تعامل ارزشمند مسئولان و دستگاه‌ها و ارگان‌های استانی با دانشگاه در رابطه با مقابله با بیماری کرونا اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی به عنوان خط مقدم مبارزه با کرونا اقدامات ارزشمندی به کار گرفته که مورد رضایت مردم بوده است.

دکتر شاهماری افزود: مباحث تخصصی در رابطه با بیماری کرونا و نحوه راههای پیشگیری از آن برای جامعه بیان شده و اکنون نیاز است که به زبان‌های دیگر از جمله فرهنگ و هنر نیز مردم را از خطرات بیماری کرونا آگاهی نگاه نمود.

وی افزود: هنرمندان و جامعه فرهنگی در بین جامعه احترام و جایگاهی والا دارند و لذا استفاده از ظرفیت این عزیزان برای مقابله با بیماری کرونا؛ یکی از اهداف و برنامه هایی است که باید برای عملیاتی شدن آن تلاش کنیم.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایلام ابراز کرد: تلاش کنیم آموزش های مربوط به اقدامات پیشگیرانه بیماری کرونا برای تمام اقشار جامعه قابل دسترس باشد و در این راستا همکاری و همراهی دستگاه‌ها و ارگان‌های استانی لازم است.

دکتر شاهماری تصریح کرد: یکی از ظرفیت هایی که می‌توان در این شرایط برای مقابله با بیماری کرونا از آن به خوبی بهره برد، ظرفیت صدا و سیما، خبرگزاری ها و فضای مجازی است که با مطالب و موضوعات مختلف پیشگیرانه در رابطه با بیماری کرونا به مردم آموزشهای لازم را انتقال دهند.

وی یادآور شد: وظیفه ما این است که برای رسانه‌ها و فضای مجازی محتوای مناسب در رابطه با آموزش‌های پیشگیرانه تهیه نماییم.

در ادامه این جلسه نیز معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تبریک سال نو و خیر مقدم به حاضران اظهار داشت: با زبان تخصصی در حوزه سلامت آموزش‌های مناسب به مردم جامعه انتقال یافته و اکنون نیز باید هنرمندان وارد عرصه شوند و بخشی از این رسالت را بر عهده گیرند.

دکتر جمیل صادقی فر با بیان اینکه در سامانه غربالگری کرونا ۹ درصد مردم ثبت‌نام نموده اند، خاطرنشان کرد: در جامعه ما سه گروه در مقابله با بیماری کرونا وجود دارد. گروه اول کاملاً مسائل بهداشتی را رعایت می‌کنند، گروه دوم بیشتر اوقات رعایت می‌کنند و گروه سوم کاملا نسبت به اقدامات پیشگیرانه بی‌تفاوت هستند و مشکل ما در آینده در مقابله با بیماری کرونا؛ همین گروه سوم هستند که باعث شیوع و انتشار این بیماری می‌شوند.

وی ادامه داد: در پایان تعطیلات به دلیل اینکه بسیاری از مردم اصول پیشگیرانه را رعایت نمی‌کنند، با افزایش آمار بیماران مواجه خواهیم شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران تصریح کرد: باید از همه ظرفیت ها از جمله ظرفیت و پتانسیل رسانه‌ها، هنرمندان، سفیران سلامت دانش آموزی و .... برای مقابله با کرونا استفاده کنیم تا از شیوع و انتشار این بیماری جلوگیری شود.

در ادامه نیز اسفندیار رستمزاد مدیر کل آموزش و پرورش استان در سخنانی ضمن تقدیر از زحمات و تلاش‌های مسئولان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی در رابطه با مبارزه با بیماری کرونا، با بیان اینکه بیش از ۳۰ درصد جامعه با آموزش و پرورش در ارتباط هستند، بیان داشت: از این ظرفیت عظیم می‌توان برای انتقال آموزش‌های پیشگیرانه بیماری استفاده کرد.

وی همچنین از آمادگی و همکاری کامل آموزش و پرورش با دانشگاه علوم پزشکی در مقابله با بیماری کرونا خبر داد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی با همکاری فرهنگ و ارشاد اسلامی، رسانه ها، آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان محتوای آموزشی متناسب با دانش آموزان تولید نماید تا در اختیار جمعیت عظیم دانش‌آموزان قرار داده شود.

در ادامه نیز مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ضمن تقدیر از تلاش‌ها و زحمات مجموعه مسئولان و پرسنل دانشگاه علوم پزشکی در مقابله با بیماری کرونا گفت: در سطح استان در جهت پیشگیری از انتشار کرونا و قطع زنجیره انتقال آن؛ پویش‌های مختلفی تشکیل شده که در این راستا فعالیت می‌نمایند.

دکتر عمران خودآموز افزود: هنرمندان به عنوان قشر ارزشمند و فرهیخته جامعه می‌توانند در عرصه انتقال مفاهیم آموزشی پیشگیرانه و مبارزه با کرونا حوزه سلامت را یاری کنند و در این راستا نیز بسیاری از هنرمندان استانی در فضای مجازی اقداماتی در جهت تشریح ترویج فرهنگ پیشگیرانه انجام داده‌اند که قابل تقدیر است.

در ادامه این جلسه نیز معاون کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان استان، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و کارشناسان حوزه غذا و دارو و بهداشت به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در رابطه با موضوعات مطروحه پرداختند.
اشتراک گذاری
تصاویر
  •  برگزاری جلسه هم اندیشی مسئولان دانشگاه با ادارات و نهادهای دارای رویکرد فرهنگی و آموزشی در مورد کرونا
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
  • آدرس : ایلام ،میدان شهید کشوری ،بلوار آزادی
  • کد پستی: 6931851147
  • شماره تماس : 08433334060
  • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
  • آدرس : ایلام، بانگنجاب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
  • کد پستی: 6939177143
  • شماره تماس : 08432227134
  • Email: info@medilam.ac.ir
آخرین بروز رسانی: 99/03/01