X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: چهارشنبه 28 اسفند 1398
 برگزاری جلسه ویدئو کنفرانس مسئولین نهاد رهبری دانشگاههای علوم پزشکی با مسئول دفاتر نهاد رهبری دانشگاههای سراسر کشور

  برگزاری جلسه ویدئو کنفرانس مسئولین نهاد رهبری دانشگاههای علوم پزشکی با مسئول دفاتر نهاد رهبری دانشگاههای سراسر کشور

امتیاز: Article Rating
جلسه ویدئو کنفرانس مسئولین نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای علوم پزشکی با حجت الاسلام والمسلمین رستمی مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های سراسر کشور پیرامون فعالیت‌های دانشگاه‌ها و اقدامات پیشگیرانه و مقابله با کرونا، کمبود اقلام بهداشتی و تجهیزات پزشکی و چالشهای فراروی دانشگاهها در مقابله با این بیماری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وب دا، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام به عنوان اولین سخنران و آغازگر این ویدئو کنفرانس، ضمن تقدیر از زحمات و تلاش‌های فداکارانه مجموعه وزارت بهداشت و همه دست‌اندرکاران عرصه مبارزه با کرونا در سطح کشور اظهار داشت: دانشگاه های علوم پزشکی به عنوان خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا قرار دارند و همین امر جایگاه آنان را در راه خدمت به مردم و جامعه بیش از پیش ارتقا بخشیده است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد باقر هاشمی افزود: خوشبختانه در استان ایلام همگام و همدوش با سایر استان‌های کشور؛ اقدامات ارزشمندی در جهت جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و حفظ سلامت مردم انجام شده که لازم است از این زحمات و تلاش‌های دست اندرکاران از جمله امام جمعه محترم ایلام، استاندار محترم، مسئولین دستگاهها و ارگانهای استانی، فرماندهان نظامی و انتظامی و مخصوصاً ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی و مسئولان حوزه‌های مختلف دانشگاه، پزشکان، پرستاران و کارکنان بخشهای مختلف تقدیر و تشکر نمایم.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به هماهنگی‌هایی که در سطح دانشگاه علوم پزشکی ایلام در رابطه با مقابله با بیماری کرونا وجود دارد، خوشبختانه از ظرفیت کادر پزشکی، پرستاری، اورژانس، نیروهای پیراپزشکی و معاونت‌های مختلف غذا و دارو، درمان و بهداشتی به خوبی بهره گرفته شده و نیازسنجی های لازم نسبت به اقلام بهداشتی و حفاظت فردی و تجهیزات و امکانات و نیروی انسانی و پیش‌بینی نیروهای داوطلب در خصوص افزایش احتمالی میزان شیوع بیماری کرونا به خوبی استفاده شده است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام خاطرنشان کرد: تشکیل جلسات استانی ستاد مقابله با بیماری کرونا علاوه بر بهره گیری از خرد جمعی و پتانسیل دستگاه‌ها و ارگان‌ها برای مقابله با این بیماری، فرصتی مناسب جهت ظرفیت سنجی نسبت به نیروهای فرادستگاهی و داوطلبین مردمی و هماهنگی‌های لازم در رابطه با کمبود تجهیزات و اقلام بهداشتی و تلاش در تهیه آنان است که قطعاً با تحقق و انجام این امر بسیاری از چالش‌های این عرصه رفع خواهد شد.

وی تصریح نمود: از نظر مباحث روحی و روانی و عمل به توصیه‌های بهداشتی و عملیاتی شدن پروتکل های وزارتی در سطح دانشگاه؛ تعداد چهار کارگروه با کارکردهای متعدد و متناسب در تهیه محتوا، مشاوره، حضور و برنامه‌ریزی اقدامات لازم در جهت پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا؛ تلاش می نمایند.

حجت الاسلام و المسلمین سید هاشمی بیان کرد: رسانه‌های مختلف خصوصاً صدا و سیما نقشی محوری در آگاهی‌بخشی به مردم در راستای پیشگیری از ابتلای به این بیماری دارند و در استان ایلام نیز خوشبختانه از ظرفیت رسانه‌ها برای فرهنگ سازی و در خانه ماندن آحاد مردم در راه پیشگیری از انتشار بیماری کرونا و قطع زنجیره شیوع آن به خوبی بهره گرفته شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در شرایط فعلی در کنار کاستی‌ها و کمبودها در زمینه تجهیزات و اقلام بهداشتی، خوشبختانه وضعیت عادی و کنترل شده‌ای وجود دارد، گفت: نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام به خوبی در جریان امور قرار دارند و حمایت قاطعانه و دلسوزانه‌ای از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی و ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا داشته‌اند که قابل تقدیر است.

وی ادامه داد: خوشبختانه استاندار محترم و مسئولان دستگاه‌ها و ارگان‌های استانی هم در مسیر مقابله با بیماری کرونا، همراهی بسیار خوبی با دانشگاه علوم پزشکی داشته‌اند که قابل تقدیر است. همچنین مردم شریف استان که شعار در خانه ماندن در مسیر پیشگیری از شیوع بیماری کرونا را در سرلوحه کار و زندگی خود قرار داده‌اند که جای تقدیر و تشکر دارد و ان‌شاءالله مردم فهیم و آگاه استان در ادامه راه و خصوصاً در ایام تعطیلات نوروزی از هرگونه اقدام و اموری که به سرایت و شیوع بیماری کمک کند، پرهیز خواهند نمود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام در خاتمه سخنان خود یکبار دیگر از تلاش‌ها و زحمات شبانه‌روزی، فداکارانه و ایثارگرانه ریاست دانشگاه علوم پزشکی، معاونین و مدیران حوزه‌های مختلف و همچنین کادر پزشکی، پرستاری، نیروهای خدماتی و همه دست‌اندرکاران عرصه مقابله با بیماری کرونا تقدیر نمود.
اشتراک گذاری
تصاویر
  •  برگزاری جلسه ویدئو کنفرانس مسئولین نهاد رهبری دانشگاههای علوم پزشکی با مسئول دفاتر نهاد رهبری دانشگاههای سراسر کشور
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
  • آدرس : ایلام ،میدان شهید کشوری ،بلوار آزادی
  • کد پستی: 6931851147
  • شماره تماس : 08433334060
  • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
  • آدرس : ایلام، بانگنجاب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
  • کد پستی: 6939177143
  • شماره تماس : 08432227134
  • Email: info@medilam.ac.ir