X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 16 مهر 1398
 برگزاری جلسه هماهنگی برنامه‌های آگاه سازی سرطان پستان در بانوان در مرکز مشارکتهای اجتماعی دانشگاه

  برگزاری جلسه هماهنگی برنامه‌های آگاه سازی سرطان پستان در بانوان در مرکز مشارکتهای اجتماعی دانشگاه

امتیاز: Article Rating

جلسه مشترک هماهنگی برنامه های آگاه سازی سرطان پستان با حضور رئیس مرکز مشارکتهای اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی در امور بانوان، مدیرگروه بیماری‌های غیرواگیر مرکز بهداشت استان، کارشناسان مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد دانشگاه و مسئول دفتر موسسه خیریه سرطان نور شعبه استان ایلام در سالن جلسات مرکز مشارکت های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی برگزار گردید.

دکتر جمیل صادقی فر، رئیس مرکز مشارکت های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن خوش آمدگویی به حاضرین در جلسه بر تعامل بیشتر واحدهای مختلف دانشگاه علوم پزشکی در جهت اجرای برنامه ها و برگزاری همایش های پیشگیری از انواع سرطان ها بخصوص سرطان پستان تاکید نمود و گفت: زمانی که مجموعه دانشگاه علوم پزشکی به صورت هماهنگ و هدفمند به اجرای پویش ها و برنامه های پیشگیری از انواع سرطان ها بپردازد ضمن پیشگیری از موازی کاری قطعا می تواند نتیجه مطلوبتری در این زمینه کسب کند.

 وی تصریح نمود: با توجه به اینکه سرطان پستان یکی از شایع ترین سرطان ها در بین زنان است، رفتارهای پیشگیری کننده از قبیل آگاه سازی، حساس سازی و انجام آزمون‌های غربالگری نقش مهمی در پیشگیری و کنترل بیماری سرطان پستان دارند و موسسه خیریه سرطان نور شعبه ایلام می تواند در کنار دانشگاه در این زمینه ها نقش حمایتی ایفا نماید.   

 مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی در امور بانوان ضمن ارائه گزارش اقدامات انجام گرفته در راستای آگاه سازی و پپیشگیری از سرطان پستان در خصوص لزوم اصلاح شیوه ی زندگی و نقش اساسی آن در پیشگیری از سرطان مواردی را مطرح کردند.

 دکتر نریمانی در ادامه به بیان برنامه های در حال انجام برای گروه های هدف مورد تایید سازمان جهانی بهداشت طبق مواد آموزشی استاندارد از سوی وزارت بهداشت پرداخت.  

خانم پورنجف، مدیرگروه بیماری‌های غیرواگیر مرکز بهداشت استان بیان نمود: از سال 1396 برنامه تشخیص زود هنگام سرطان پستان را در دستور کار داریم.

 وی با اشاره به هزینه بر بودن درمان سرطان پستان بر انجام معاینات زنان بین سنین 30 تا 69 سال که علامت دار نیز باشند تاکید کرد.

 پورنجف در ادامه پس از ارائه آمار بیماران شناسایی شده مبتلا به سرطان پستان در طول اجرای برنامه تشخیص زود هنگام سرطان پستان خواستار برگزاری پویش ها و همایش های پیشگیری از سرطان پستان در بانوان به صورت عمومی و با همکاری مرکز مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه و مرکز بهداشت استان شد.

برگزاری نشست پیام رسانان سلامت استان با محوریت پیشگیری و درمان سرطان پستان، برگزاری همایش آگاه سازی عمومی در زمینه سرطان پستان، استفاده از ظرفیت کانون های سلامت محلات و پیام گزاران سلامت ادارت از اهم موضوعات مطرح شده در جلسه بود.

اشتراک گذاری
تصاویر
 •  برگزاری جلسه هماهنگی برنامه‌های آگاه سازی سرطان پستان در بانوان در مرکز مشارکتهای اجتماعی دانشگاه
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
 • آدرس : ایلام ،میدان شهید کشوری ،بلوار آزادی
 • کد پستی: 6931851147
 • شماره تماس : 08433334060
 • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
 • آدرس : ایلام، بانگنجاب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
 • کد پستی: 6939177143
 • شماره تماس : 08432227134
 • Email: info@medilam.ac.ir
آخرین بروز رسانی: 98/02/04