X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: چهارشنبه 02 مرداد 1398
 شورای اخلاق حرفه ای در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد

  شورای اخلاق حرفه ای در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد

امتیاز: Article Rating

 

 با حضور سرپرست دانشگاه، مسئول نهاد رهبری دانشگاه، مدیرکل سازمان پزشکی قانونی استان، معاونین آموزشی، بهداشتی، غذا و دارو و رئیس مرکز مشارکت های اجتماعی دانشگاه، مدیر آموزشی، روسای دانشکده ها و بیمارستان های تابعه دانشگاه و سایر اعضا؛ شورای اخلاق حرفه ای در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد.

 

 به گزارش خبرنگار وب دا، در ابتدای این جلسه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن خیرمقدم به مسئولان دانشگاه و مسئولان و نمایندگان دستگاه‌ها و ارگان‌های ذی‌ربط اظهار داشت: رفتارهای مثبت و ارزشهای اخلاقی موضوعاتی هستند که جامعه برای آرامش و ثبات شهروندان خود به آن نیازمند است.

 

 دکتر محمد کریمیان افزود: در حوزه سلامت اخلاق حرفه ای از مواردی است که با اجرای آن پرسنل بهداشت و درمان، بیماران و نهایتاً مردم و جامعه از آن منتفع خواهند شد چرا که قصور و کوتاهی در آن سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد.

 

وی خاطرنشان کرد: با توجه ویژه و تمرکز بر روی معیارهای اخلاقی در سطوح مختلف دانشگاه و به کار بردن آن برای خدمت به جامعه؛ می توان آثار مثبت و ارزنده آن و رضایتمندی مردم را به دست آورد.

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام ابراز داشت: همه تلاش کنیم که اهداف و برنامه‌های شورای اخلاق حرفه‌ای در تمام سطوح دانشگاه تحقق پیدا کند زیرا تحقق معیارهای اخلاق حرفه‌ای، ارائه خدمات مطلوب و رضایت‌مندی عمومی را در پی خواهد داشت.

 

 در ادامه این جلسه نیز حجت الاسلام والمسلمین هاشمی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با بیان اینکه تلاش برای تحقق اهداف و برنامه های اخلاق حرفه ای یک نوع امر به معروف است، گفت: اخلاق اساس انتظام، تکامل، پیشرفت و آرامش جامعه و مطالبه افراد آن است.

 

 معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز ضمن خیرمقدم به حاضران با اشاره به اینکه در کنار رشد چشمگیر علوم و دانش پزشکی، اخلاق متناسب با آن رشد نداشته ابراز داشت: در کنار خدمات دهی گسترده حوزه بهداشت و درمان، نیاز است مولفه‌های اخلاق حرفه‌ای در تمام سطوح رعایت شوند.

 

 دکتر ولی زاده افزود: احیاء و ترویج اخلاق حرفه‌ای اصلی‌ترین رسالت شورای اخلاق حرفه‌ای است و با انتخاب نمایندگان کمیته اخلاق حرفه ای در حوزه‌های مختلف دانشگاه؛ برای اهداف این شورا تلاش‌های بیشتر و مشهودتری خواهیم کرد.

 

در ادامه نیز  دکتر علیزاده مهاجر مدیر کل سازمان پزشکی قانونی استان، دکتر ناصری فر معاون بهداشتی، دکتر شاهماری معاون غذا و دارو، دکتر صادقی فر رئیس مرکز مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه، دکتر خسروی مدیر آموزشی، دکتر مظفری دبیر شورای اخلاق حرفه ای دانشگاه و همچنین روسای دانشکده ها و بیمارستان ها و سایر مسئولان و اعضای این شورا ضمن تشریح گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های انجام شده حوزه خود؛ به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در رابطه با موضوعات مطروحه و چالشها و موانع فراروی تحقق اهداف و برنامه‌های آیین‌نامه ‌شورای اخلاق حرفه‌ای در دانشگاه پرداختند.

اشتراک گذاری
تصاویر
  •  شورای اخلاق حرفه ای در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
  • آدرس : ایلام ،میدان شهید کشوری ،بلوار آزادی
  • کد پستی: 6931851147
  • شماره تماس : 08433334060
  • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
  • آدرس : ایلام، بانگنجاب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
  • کد پستی: 6939177143
  • شماره تماس : 08432227134
  • Email: info@medilam.ac.ir
آخرین بروز رسانی: 98/02/04