X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: پنجشنبه 20 تیر 1398
 ١٣ تن مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته در ایلام معدوم شد

  ١٣ تن مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته در ایلام معدوم شد

امتیاز: Article Rating

با حضور سرپرست دانشگاه، معاون بهداشتی، رئیس مرکز بهداشت شهرستان ایلام و معاون دادستان و مسئولان و نمایندگان سازمان تعزیزات، نیروی انتظامی و اداره صمت و دیگر عوامل مربوطه، 13 تن مواد غذایی و بهداشتی تاریخ مصرف گذشته و فاسد روز چهارشنبه طی مراسمی با حضور رئیس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی ایلام معدوم سازی شد.

به گزارش خبرنگار وب دا، در حاشیه این مراسم سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تقدیر از زحمات و تلاش های شبانه روزی همکاران در سطح دانشگاه در حوزه بهداشت و همکاری و حمایت مسئولان و دست اندرکاران در سایر دستگاهها و ارگانهای دیربط اظهار داشت: تلاش برای سلامت مردم و جلوگیری از سوءاستفاده متخلفین وظیفه ای همگانی است.

دکتر محمد کریمیان افزود: همکاران ما در حوزه بهداشت با بازدید وبررسی مراکز تولید و عرضه مواد غذایی، آب آشامیدنی و دیگر موارد مصارف خوراکی و شناسایی و جمع آوری مواد غیربهداشتی و تاریخ مصرف گذشته، دین و وظیفه خود به مردم و جامعه را ادا می کنند.

وی یادآور شد: حفظ سلامت مردم و ارتقاء آن وقت نمی شناسد و باید به صورت شبانه روزی برای سلامت جامعه تلاش کنیم و امیدواریم که در این راستا دانشگاه علوم پزشکی از حمایت و همکاری و همبستگی مسئولان سایر دستگاهها، ارگانها و نهادهای استانی بهره مند باشد.

در ادامه نیز معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تقدیر از توجه ویژه سایر دستگاهها و ارگانها به سلامت مردم گفت: این میزان مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته از 15 اسفند سال گذشته تاکنون در اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی، گشت های مشترک و مستقل ماه رمضان و همچنین بازرسی های روزانه ماموران بهداشت محیط از مراکز تهیه و توزیع شهر ایلام جمع آوری شده است.

دکتر راضی ناصری فر افزود: این مواد غذایی شامل انواع نوشیدنی، سوسیس، کالباس، کنسرو، پفک، چیپس، بیسکویت، کیک، آب میوه، لبنیات، انواع ترشیجات و همچنین انواع مواد بهداشتی بوده که پس از شناسایی توسط بازرسان بهداشت محیط جمع آوری شده است.

وی تاکید کرد: با نظارت مراجع قضایی نسبت به معدوم سازی این مواد غذایی در جایگاه مخصوص زباله شهر ایلام اقدام شده است.

وی یادآور شد: ۳۷ فرد متخلف شامل تهیه کننده و فروشنده مواد غذایی و بهداشتی تاریخ مصرف گذشته و فاسد به مراجع قضایی معرفی شده و بر اساس ضوابط قانونی با آنها برخورد می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهار کرد: طرح تشدید اقدامات بهداشتی در دستور کار قرار دارد و گروه های مشترک با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، دادستانی، تعزیرات، صنعت، معدن و تجارت، دامپزشکی و استاندارد به صورت منظم نسبت به کنترل و ضبط مواد غذایی آسیب رسان به سلامت مردم اقدام می شود.

دکتر ناصری فر با بیان اینکه سال گذشته 60 تن مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته در ایلام معدوم شده و 138 متخلف به مراجع قضایی معرفی شده اند، اضافه کرد: در سه ماهه نخست امسال نیز 13 تن مواد غذایی معدوم سازی شده و 37 متخلف به مراجع قضایی معرفی شده اند.

وی تاکید کرد: همچنین در این مدت 19 مورد قلیان سرای غیر مجاز نیز با همکاری دادستانی و نیروی انتظامی پلمپ شده و 368 حلقه قلیان جمع آوری و امحا شده است.

وی یادآور شد: طرح های نظارت بهداشتی با همکاری و گزارش مردمی ادامه می یابد و سامانه پیگیری شکایات مردمی به شماره 190 به صورت رایگان آماده دریافت گزارش های مردمی در 24 ساعت شبانه روز است.

اشتراک گذاری
تصاویر
 •  ١٣ تن مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته در ایلام معدوم شد
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
 • آدرس : ایلام ،میدان شهید کشوری ،بلوار آزادی
 • کد پستی: 6931851147
 • شماره تماس : 08433334060
 • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
 • آدرس : ایلام، بانگنجاب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
 • کد پستی: 6939177143
 • شماره تماس : 08432227134
 • Email: info@medilam.ac.ir
آخرین بروز رسانی: 98/02/04