X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: یکشنبه 26 خرداد 1398
برگزاری جلسه سمن های سلامت استان ایلام با محوریت بسیج ملی کنترل فشار خون

  برگزاری جلسه سمن های سلامت استان ایلام با محوریت بسیج ملی کنترل فشار خون

امتیاز: Article Rating

جلسه سمن های سلامت استان ایلام با محوریت بسیج ملی کنترل فشار خون با حضور رئیس مرکز مشارکت های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، مدیر مشارکت های مردمی و امور خیرین و کارشناسان سازمان های مردم نهاد و امور خیرین دانشگاه علوم پزشکی ایلام و مسئول دفتر نمایندگی سمن های سلامت استان در محل سرای سمن های سلامت استان ایلام برگزار گردید.

دکتر جمیل صادقی فر، رئیس مرکز مشارکت های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در آغاز توضیحات کاملی در خصوص طرح بسیج ملی کنترل فشار خون و نحوه اجرای آن ارائه نمود و به میزان تاثیر گذاری سمن‌های سلامت در اجرای هر چه بهتر طرح های ملی حوزه سلامت اشاره کرد.

 وی به رعایت برخی اصول برای افزایش کیفی سمن ها پرداخت و تشریح کرد: حضور در کارگاه های آموزشی، ارائه گزارش عملکرد، برگزاری جلسات هیئت مدیره در بازه زمانی مشخص و ارایه طرح های اجتماعی مرتبط با حوزه فعالیت از مهمترین اقداماتی است که برای افزایش کیفی امور باید مورد توجه سمن ها قرار گیرد.

دکتر صادقی فر تصریح کرد: بارها تاکید شده که یک سمن زمانی می‌تواند موفق باشد که طرحی را به منظور کاهش آسیب های اجتماعی ارائه دهد و لازم است این موضوع مهم مورد اهتمام جدی سمن ها قرار گیرد.

 وی در ادامه یادآور شد: نقش سازمان های مردم نهاد در کاهش آسیب‌های اجتماعی بی بدیل است و امروزه بدون کمک سازمان های مردم نهاد نمی‌توان در جهت حل مشکلات اجتماعی اقدام کرد و در همین راستا مشارکت و فعالیت سمن های سلامت در اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بسیار تاثیر گذار است.

دکتر رضا جوروند، مدیر مشارکت های مردمی و امور خیرین دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته به منظور برگزاری هر چه بهتر بسیج ملی کنترل فشار خون، ابراز امیدواری کرد که با انجام کامل این طرح از بسیاری از بیماری‌ ها و عوارض ناشی از فشار خون بالا پیشگیری خواهد شد. 

وی در ادامه افزود: سمن ها ظرفیت بالایی برای مشارکت در اجرای طرح های ملی در جامعه دارند که امیدواریم با همراهی دستگاه های دولتی و طرح ایده های نو، خلاقانه و کارشناسانه شاهد تحرک تازه ای در این حوزه باشیم. استفاده از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد و تقویت فعالیت آنها به لحاظ کمی و کیفی با پشتوانه اعتماد مردمی در پیشبرد اهداف نظام سلامت بسیار اثرگذار است.

رستم زاد، مسئول سازمان های مردم نهاد دانشگاه علوم پزشکی ایلام بیان نمود: بسیج ملی کنترل فشار خون بالا یک کمپین بزرگ ملی و عمومی است و در این میان همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد و مراکز درمانی خیریه با توجه به ماهیت مردمی بودن آن می توانند نقش موثری در ارتباط با جامعه و به ویژه شناسایی افراد مبتلا به فشار خون داشته باشند . 

وی افزود: سمن‌ها می‌توانند نقش حساس سازی و ارایه راهکار و پیشنهاد به تصمیم سازان و تصمیم گیران را نیز داشته باشند. میزان نقش آفرینی سمن ها به چگونگی تعامل با دانشگاه علوم پزشکی و وجود نظام نهادمند مشارکت بستگی دارد.

جعفرپور، کارشناس بیماری های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی به تشریح اهداف و جزییات مراحل اجرای فعالیت‌های بسیج ملی کنترل فشار خون و نحوه صحیح اندازه گیری فشار خون جهت حاضرین در جلسه پرداخت .

در انتهای جلسه مدیران دفاتر سرطان نور، تالاسمی، محکم، هموفیلی، اهداء عضو، صرع و ام  اس صحبت های خود پیرامون اقدامات آتی سمن ها و نیز بسیج ملی فشار خون بالا پرداختند.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • برگزاری جلسه سمن های سلامت استان ایلام با محوریت بسیج ملی کنترل فشار خون
  • برگزاری جلسه سمن های سلامت استان ایلام با محوریت بسیج ملی کنترل فشار خون
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
  • آدرس : ایلام ،میدان شهید کشوری ،بلوار آزادی
  • کد پستی: 6931851147
  • شماره تماس : 08433334060
  • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
  • آدرس : ایلام، بانگنجاب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
  • کد پستی: 6939177143
  • شماره تماس : 08432227134
  • Email: info@medilam.ac.ir