X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 21 خرداد 1398
جلسه شورای فرهنگی در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد

  جلسه شورای فرهنگی در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد

امتیاز: Article Rating

 با حضور سرپرست دانشگاه، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه، معاونین آموزشی و فرهنگی دانشجویی، رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان، مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان، رئیس دفتر هم اندیشی نخبگان دانشگاه، مدیر روابط عمومی و کارشناسان حوزه‌های مختلف معاونت دانشجویی؛ جلسه شورای فرهنگی در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد.

 

 به گزارش خبرنگار وب دا، در ابتدای این جلسه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن خیر مقدم به حاضران و تقدیر از خدمات و اقدامات حوزه فرهنگی در سطح دانشگاه اظهار کرد: فرهنگ یکی از مقوله‌های مهم و تاثیرگذار در هر جامعه ای است که نقش مهم و تاثیرگذار آن در زندگی افراد مشهود می باشد.

 

 دکتر محمد کریمیان ادامه داد: توجه به مباحث فرهنگی در کنار تحصیل در دانشگاه ها نشانگر اهمیت این مقوله و جایگاه آن در جامعه می باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: توسعه فرهنگی در ابعاد کمی و کیفی، همواره به عنوان زیربنای توسعه پایدار و همه جانبه خود را نشان داده و کشورمان با سابقه طولانی فرهنگ و متمایز بودن آن در سطح دنیا؛ در این راستا برای مبحث فرهنگ اهمیت ویژه قائل است.

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اشاره به اینکه خوشبختانه دانشگاه در تمامی حوزه ها از جمله بهداشت، درمان، آموزش و فرهنگ کارنامه‌ای درخشان داشته است، ابراز کرد: دانشگاه به عنوان یک جامعه کوچک، نقش و رسالتی بزرگ در عرصه تعلیم و تربیت نسل جوان بر عهده دارد.

 

 دکتر کریمیان در ادامه تعامل و همکاری شایسته تمامی حوزه های دانشگاه را با حوزه فرهنگی خواستار شد و در بخش دیگری از سخنان خود صرفه جویی و جلوگیری از اتلاف هزینه ها را به عنوان یک وظیفه و رسالت دینی و انسانی برشمرد که می‌تواند در این شرایط کمبود اعتبارات و فشارهای اقتصادی دشمنان بر نظام جمهوری اسلامی در اداره بهتر امور دانشگاه موثر باشد.

در ادامه این جلسه نیز مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تقدیر از خدمات حوزه فرهنگی در دانشگاه به تشریح ابعاد و جایگاه مقوله فرهنگ در جامعه اسلامی پرداخت و در ادامه نیز به بیان مطالبی در رابطه با استفاده از مجریان و سخنرانان توانمند و استانی در جلسات و مناسبتهای ملی، مذهبی و فرهنگی دانشگاه، کاهش هزینه‌های اضافی و لزوم توجه به مقوله اقتصاد مقاومتی در سطح دانشگاه، اجرای طرح انطباق و مزایا و اهداف آن و تعامل و همدلی مسئولان برای اعتلای مقوله فرهنگ در دانشگاه پرداخت.

 

همچنین در ادامه دکتر رضا ولی زاده معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تقدیر از خدمات مسئولان و کارکنان حوزه فرهنگی دانشگاه، اهمیت دادن به مقوله فرهنگ و توجه بیشتر به برنامه های این حوزه را در دانشگاه به عنوان یک اولویت عنوان نمود.

 

 همچنین دکتر استاک معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه نیز در بخش دیگری از این جلسه ضمن تقدیر از توجه و عنایت سرپرست دانشگاه به مقوله فرهنگ؛ رفع مشکلات و چالش‌های این حوزه را گامی مثبت و موثر در جهت اعتلای حوزه فرهنگ و ارتقاء جایگاه آن در دانشگاه برشمرد و در بخش دیگری از سخنان خود به بیان گزارشی از وضعیت فعلی معاونت فرهنگی دانشجویی، مشکلات، چالش ها و نیازمندیهای این حوزه پرداخت و در رابطه با تعمیر و بازسازی خوابگاه های دانشجویی، برنامه ها و اقدامات فرهنگی از جمله اعزام اردوهای فرهنگی، اجرای برنامه‌های مناسبتی در سطح دانشگاه، کارکرد نشریه های دانشجویی و ..... مطالبی را نیز برای حاضران تشریح کرد.

 

در ادامه نیز سرهنگ سازمانی زمانی مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان به تشریح برنامه های فرهنگی از سوی این سازمان شامل اردوهای برادران و خواهران و استقبال آنان از این برنامه‌های فرهنگی پرداخت و خواستار توجه ویژه به توسعه این گونه اقدامات فرهنگی در سطح دانشگاه شد.

 

 خانم دکتر ژاله نریمانی مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان نیز به بیان گزارشی از اقدامات و برنامه‌های فرهنگی در حوزه بانوان اشاره نمود و بیان داشت که بانوان بالغ بر یک سوم جمعیت کارکنان دانشگاه را به خود اختصاص داده اند که لزوم توجه بیشتر مسئولان دانشگاه به برنامه‌های فرهنگی این قشر را نمایان می سازد.

 

 گفتنی است که در ادامه این جلسه سایر اعضا به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در رابطه با موضوعات مطروحه پرداختند و مصوباتی نیز در این راستا مورد تصویب به حاضران قرار گرفت.

 

اشتراک گذاری
تصاویر
  • جلسه شورای فرهنگی در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
  • آدرس : ایلام ،میدان شهید کشوری ،بلوار آزادی
  • کد پستی: 6931851147
  • شماره تماس : 08433334060
  • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
  • آدرس : ایلام، بانگنجاب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
  • کد پستی: 6939177143
  • شماره تماس : 08432227134
  • Email: info@medilam.ac.ir