X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 21 اسفند 1397
چهارمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی در استانداری ایلام برگزار شد

  چهارمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی در استانداری ایلام برگزار شد

امتیاز: Article Rating

 به گزارش خبرنگار وب دا، در ابتدای این جلسه رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن خیرمقدم به حاضران و تقدیر از توجه ویژه استاندار و معاون سیاسی و امنیتی استاندار به جلسات کارگروه سلامت و امنیت غذایی در سطح استان اظهار کرد: اعضای کارگروه سلامت و امنیت غذایی در طول یکسال گذشته به شایستگی در راه خدمت به مردم و حفظ سلامت آنان در سطح استان تلاش و جدیت خود را به کار بسته اند که ماحصل آن حفظ و ارتقاء سلامت مردم شریف استان بوده که قابل تقدیر است.

 

 دکتر کریم همتی ادامه داد: ان شاءالله در سایه در سال پیش رو نیز بتوانیم در عرصه خدمتگزاری به مردم در کنار هم و با همدلی و هم افزایی گام برداریم.

 

 وی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایلام در طول یک سال گذشته نمایش درخشانی از خدمت به مردم داشته که برای تمام آحاد و اقشار مختلف در سطح جامعه مشهود و ملموس بوده است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ابراز داشت: دانشگاه علوم پزشکی ایلام برخلاف سایر دانشگاههای علوم پزشکی کشور که کمبود اعتبارات بزرگترین مشکل آنها می باشد، به کارگاه بزرگ کار، خدمت، تلاش و فعالیت تبدیل شده است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام خاطرنشان کرد: بسیاری از زیرساخت‌ها و امکانات و تجهیزات حوزه بهداشت و درمان در سطح استان بسیار فرسوده و قدیمی می‌باشند که با تلاش و اهتمام و اخذ اعتبارات کلان از سطح ملی توانسته ایم بخش بسیار اعظمی از آنان را به روز و مطابق با شرایط استاندارد تبدیل نمائیم.

 

 وی در ادامه این بحث گفت: نمونه ای از این تلاش های پیگیرانه، اخذ مجوز ورود میزان ۷۰ میلیارد تومان تجهیزات در حوزه بهداشت و درمان و بیمارستانی به استان از سوی وزارت بهداشت می باشد که قطعاً در ارتقا سطح خدمات دهی به مردم نقشی پررنگ خواهد داشت.

 

دکتر همتی حضور خیرین سلامت در استان و ارائه خدمات رایگان به مردم را یکی از بی‌نظیرترین خدمات در طول دوران قبل و بعد از انقلاب عنوان کرد و گفت: بهره‌مندی مردم استان از خدمات موسسه های خیریه مرهم و محکم به گونه‌ای بوده که تمام مردم و مسئولان از جمله امام جمعه محترم، استاندار محترم و سایر مسئولان ارشد استانی این اقدام دانشگاه را مورد تحسین و تمجید قرار داده اند. همچنین موسسه خیریه بخشش نیز در حوزه مشکلات ناشنوایی و کم شنوایی مادرزادی کودکان در روزهای آینده وارد استان خواهند شد.

 

 وی ادامه داد: تیم فوق تخصصی موسسه خیریه مرهم در استان اعمال جراحی ناهنجاری مادرزادی از جمله شکاف لب و کام را در سطح استان به ارزش سه و نیم میلیارد تومان به صورت رایگان انجام دادند و همچنین تعداد یکصد عمل جراحی ناهنجاری های مادرزادی در استان توسط موسسه محکم در حال انجام است که هر عمل بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان هزینه دارد.

 

 در ادامه نیز معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام ضمن خیرمقدم به حاضران و تقدیر از خدمات شایسته و ماندگار دکتر همتی و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اظهار کرد: خدمات دهی به بیماران و کودکان دارای ناهنجاری های مادرزادی مختلف، وجهه ای نیکو از دانشگاه علوم پزشکی را در ذهن مردم استان و مسئولان حک نموده که صمیمانه از آقای دکتر همتی و مجموعه عوامل و دست اندرکاران این خدمات تقدیر و تشکر می‌کنم.

 

دکتر محمد نوذری ادامه داد: سلامت و امنیت دو مقوله ای بسیار مهم و حیاتی در هر جامعه‌ای هستند که در کنار هم دو عنصر کارآمد در جهت رفاه و آسایش مردم محسوب می گردند.

 

 وی خاطرنشان کرد: تلاش برای تحقق سلامت و امنیت جامعه یکی از اصلی ترین وظایف و رسالت‌های مسئولان در هر حوزه و جایگاهی می باشد و در واقع می توان گفت که این دو مقوله و تحقق اهداف و برنامه های آنان، عزمی همگانی را می‌طلبد.

 

 معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت مسائل اجتماعی در جامعه اشاره کرد و گفت: در حوزه اجتماعی با کمک و تعامل همگانی و استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و بهره گیری از دانش مدیریتی و پتانسیل ارزشمند و عظیم مردم،  آسیب‌ها را به حداقل ممکن برسانیم.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام ابراز کرد: مشکلات و آسیب‌های اجتماعی در هر جامعه ای وجود دارد و با تعامل و همدلی می‌توان بدون اغراق و بزرگنمایی، آثار و تبعات آنان را به نازل‌ترین سطح ممکن رساند.

 

 دکتر نوذری خاطرنشان کرد: در آستانه سال جدید و حجم بالای مسافرت‌ها و افزایش مصرف مواد غذایی، لازم است در جهت حفظ سلامت مردم؛ نظارت‌ها بر اماکن تولید و عرضه مواد غذایی بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

 

در ادامه این جلسه نیز فرماندار شهرستان ایوان، مدیرکل جهاد کشاورزی، مدیر کل مسکن و شهرسازی، رئیس سازمان دامپزشکی، معاون غذا و دارو و رئیس فوریت‌های پزشکی استان به ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های حوزه کاری خود پرداختند.

 

 همچنین دکتر جمیل صادقی فر معاون اجتماعی دانشگاه به عنوان دبیر کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان تشریح اهداف و برنامه ها و مصوبات جلسات گذشته این کارگروه پرداخت.

 

 گفتنی است که در پایان این جلسه از تلاش ها و خدمات معاون سیاسی امنیتی استاندار، مسئولان استانی و کارشناسان حوزه‌های مختلف در دستگاه‌های اجرایی در راستای انجام اهداف و برنامه ها و مصوبات کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان با اهداء لوح تقدیر به عمل آمد.

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری
تصاویر
  • چهارمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی در استانداری ایلام برگزار شد
  • چهارمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی در استانداری ایلام برگزار شد
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
  • آدرس : ایلام ،میدان شهید کشوری ،بلوار آزادی
  • کد پستی: 6931851147
  • شماره تماس : 08433334060
  • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
  • آدرس : ایلام، بانگنجاب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
  • کد پستی: 6939177143
  • شماره تماس : 08432227134
  • Email: info@medilam.ac.ir
آخرین بروز رسانی: 98/02/04