X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: چهارشنبه 12 دی 1397
 برگزاری جلسه پیگیری اجرای مداخلات پیشگیری از ایدز در راستای تدوین سند جامع سلامت استان ایلام

  برگزاری جلسه پیگیری اجرای مداخلات پیشگیری از ایدز در راستای تدوین سند جامع سلامت استان ایلام

امتیاز: Article Rating

 

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، جلسه پیگیری اجرای مداخلات پیشگیری از ایدز در راستای تدوین سند جامع سلامت استان ایلام با حضور معاون بهداشتی، مدیران و کارشناسان معاونت اجتماعی وکارشناس بیماری های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و نمایندگان ادارات کل مرتبط در محل معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار گردید.

 

دکتر راضی ناصری فر، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در خصوص تاریخچه بیماری ایدز، تعریف بیماری، علایم، راه های انتقال آن و مباحث گروه های در معرض خطر و پرخطر، عوامل موثر در گسترش این بیماری در جامعه و اصول روان شناختی پیشگیری از بیماری ایدز توضیحات مبسوطی ارئه نمود.

 

دکتر بازیار، مدیر مولفه های اجتماعی سلامت معاونت اجتماعی اظهار داشت: بیماری ایدز یک بیماری اجتماعی است و همه مردم جامعه در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند. وی افزود: درمان و مراقبت از بیماران بر عهده دانشگاه علوم پزشکی است ولی پیشگیری ازبیماری ایدز وظیفه همه ارگانها و جامعه است. مهمترین کار در این زمینه آموزش خودمراقبتی به ویژه درمدارس و دانشگاه ها و در بین دانش آموزان و دانشجویان است.

 

در پایان جلسه، نمایندگان ادارات مداخلات و پیشنهادات خود را در خصوص پیشگیری از ایدز از جمله: برگزاری کارگاه ها و همایش هایی با موضوع پیشگیری از ایدز، پخش بروشور و تهیه پوستر، برگزاری مسابقات کتابخوانی در زمینه‌های شناسایی، پیشگیری و درمان ایدز، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ با دانشجویان و کارکنان دانشگاه‌ها، برگزاری دوره های آموزشی برای اهدا کنندگان خون و انجام تستHIV  برای خانواده های اهداکنندگان خون، در اختیار گذاشتن تست ایدز به انتقال خون و توزیع بین مراجعین، بیماریابی از تمام زندانیان به صورت فعال و... ارائه دادند.

اشتراک گذاری
تصاویر
  •  برگزاری جلسه پیگیری اجرای مداخلات پیشگیری از ایدز در راستای تدوین سند جامع سلامت استان ایلام
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
  • آدرس : ایلام ،میدان شهید کشوری ،بلوار آزادی
  • کد پستی: 6931851147
  • شماره تماس : 08433334060
  • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
  • آدرس : ایلام، بانگنجاب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
  • کد پستی: 6939177143
  • شماره تماس : 08432227134
  • Email: info@medilam.ac.ir
آخرین بروز رسانی: 98/02/04