X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: جمعه 09 آذر 1397
اولین جلسه شورای مشورتی کارشناسان دستگاههای اجرایی استان برگزار شد

  اولین جلسه شورای مشورتی کارشناسان دستگاههای اجرایی استان برگزار شد

امتیاز: Article Rating

به گزارش خبرنگار وب دا، در این جلسه محمدصادق بیگزاده نماینده دانشگاه علوم پزشکی ایلام در این جلسه با بیان اینکه وی بعنوان کارشناس منتخب دانشگاه علوم پزشکی ایلام و نماینده قشر بزرگ درمان از متخصصان و جراحان گرفته تا پرستاران و اتاق عمل و بهورزان و فوریتهای پزشکی که رسالت عظیم سلامت و درمان جامعه را بر عهده دارند و با تمام توان و تلاش خود شبانه روزی در خدمت رسانی به مردم قدم برمی دارند.

 

 وی با بیان اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم تحولات بسیار گسترده و ماندگاری در حوزه درمان و سلامت صورت گرفته که مهمترین آنها طرح تحول نظام سلامت بود. 

 

بیگزاده ادامه داد: دکتر همتی ریاست محترم دانشگاه و مجموعه بزرگ درمان نیز در راستای اجرای این طرح عظیم با تمام توان اقدامات شایسته‌ای انجام دادند که از ساخت درمانگاههای تخصصی گرفته تا جذب سالیانه 80 متخصص نمونه ای کوچک از این خدمات است.

 

 وی بیان کرد: اجرای طرحهای بزرگ قاعدتاً موانع و مشکلاتی نیز به ویژه در بحث بودجه پیش رو خواهد داشت.

 

وی یادآور شد: متاسفانه تعلل بیمه ها در پرداخت بدهی های خود به دانشگاه،دانشگاه را با چالش بزرگی در زمینه پرداخت مطالبات خود به پرسنل روبرو کرده است از جمله بحث اجرای مناطق مرزی که بر اساس ماده 112 قانون برنامه ششم در اکثر ادارات استان ایلام اجرا شده و علیرغم پیگیری های فراوان ریاست محترم دانشگاه و رایزنی‌های فراوان ایشان باسازمان برنامه وبودجه جهت اجرا و پرداخت آن باکمبود اعتبارات مواجه است ونیازمند توجه جدی استاندار محترم جهت پیگیری این مطالبه به حق پرسنل محترم می باشد.

 

نماینده دانشگاه علوم پزشکی ایلام در شورای مشورتی کارشناسان دستگاههای اجرایی استان ابراز داشت: حساسیت کادر درمان بر کسی پوشیده نیست و کوچکترین ایجاد دغدغه در کادر درمان تبعات جبران ناپذیری بدنبال دارد.

 

بیگزاده با بیان اینکه یکی دیگر از معضلات دانشگاه بحث عدم وجود مجوز استخدام جهت تامین نیروی درمان است، اظهار نمود: دانشگاه هم اکنون با کمبود نیروی درمان مواجه شده و نیاز است استاندار محترم اهتمام جدی در بحث اختصاص سهمیه های بیشتر به دستگاههای اجرایی استان بالاخص دانشگاه داشته باشد.

 

دکترمومنی مدیرتحول وتوسعه دانشگاه علوم پزشکی نیز درادامه جلسه به بیان گزارش کاملی ازتحولات حوزه معاونت توسعه دانشگاه پرداخت.

 

 وی با بیان اینکه یکی ازچالش های موجود درنظام اداری استان ایلام فرآیندهای پیچیده اداری است، ادامه داد: لازم است این فرآیندهای کاری اصلاح شود تا کار ارباب رجوع سریعتر انجام گیرد که این موضوع با حسن توجه استاندار ایلام قرار گرفته است.

 

در پایان جلسه نیز استاندار ایلام ضمن تشکر از تلاشهای رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام وتوجه به تحولات حوزه توسعه درخصوص فوق العاده مرزی بیان نمود که به دستگاههای اجرایی دستور داده که احکام کارگزینی را صادر نمایند.

 

اشتراک گذاری
تصاویر
  • اولین جلسه شورای مشورتی کارشناسان دستگاههای اجرایی استان برگزار شد
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
  • آدرس : ایلام ،میدان شهید کشوری ،بلوار آزادی
  • کد پستی: 6931851147
  • شماره تماس : 08433334060
  • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
  • آدرس : ایلام، بانگنجاب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
  • کد پستی: 6939177143
  • شماره تماس : 08432227134
  • Email: info@medilam.ac.ir
آخرین بروز رسانی: 98/02/04