X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 17 مهر 1397
 برگزاری دومین نشست پیام‌گزاران سلامت کارکنان ادارات استان ایلام

  برگزاری دومین نشست پیام‌گزاران سلامت کارکنان ادارات استان ایلام

امتیاز: Article Rating

به گزارش پایگاه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، در ابتدای جلسه، سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تشکر از معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، جهت میزبانی جلسه و خوش‌آمدگویی و تقدیر و تشکر از پیام‌گزاران سلامت ادارات، با اشاره به مصوبات شورای سلامت و امنیت غذایی استان و اجرای بسته خدمات پایه کارکنان دولت، گفت: با توجه به این‌که بسیاری از عوامل مرتبط و تعیین‌کننده سلامت در مجموعه‌های خارج از دانشگاه علوم پزشکی هستند، مانند مسکن، آب، بیکاری و… بنابراین همکاری بین‌بخشی وسیعی را می‌طلبد.

 دکتر جمیل صادقی‌فر هدف از تشکیل این نشست را جلب مشارکت فکری و اجرایی سازمان‌ها عنوان کرد.

 تشکیل دبیرخانه سلامت در ادارات، برگزاری جلسات دوره‌ای پیرامون سلامت در ادارات، تدوین برنامه عملیاتی شش ماهه دوم سال جاری برای سلامت از جمله مواردی بود که مورد تاکید معاون اجتماعی دانشگاه قرار گرفت.

دکتر ناصری‌فر معاون بهداشتی دانشگاه ضمن عرض خیر‌مقدم به حاضرین در جلسه با اشاره به اهمیت برنامه‌های سلامت جهت قشر عظیم کارمندان و خانواده‌های آنان، به تبیین بسته خدمات پایه سلامت کارکنان دولت پرداخت و در ادامه از آمادگی حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و مراکز خدمات جامع سلامت در سطح استان، جهت ارائه خدمات آموزشی و بهداشتی در حد توان به ادارات و سازمان‌ها خبر داد و با توجه به وضعیت کنونی استان تاکید کرد که مسائل مربوط به بهداشت و سلامت روان کارکنان و خانواده آنان در اولویت برنامه‌های بسته خدمات کارکنان قرار گیرد.

در ادامه توسط گروه پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر موضوع خطرسنجی و عوامل خطر بیماری‌های غیرواگیر و همچنین برنامه عملیاتی بسته مذکور برای حاضران ارائه شد.

معاون بهداشتی در ادامه به تشکیل شورای سلامت در ادارات اشاره کرده و گفت: باید شورای سلامت ادارات، فعال و مطالبه‌گر باشد. وی همچنین محورهای اصلی شوراها را به تفصیل شرح داد. 

دکتر ناصری‌فر با اشاره به دستورالعمل‌های کشوری، پیام‌گزاران سلامت را به عنوان کمک‌کننده در اتخاذ تصمیم‌گیری‌های لازم در حوزه مداخلات اجتماعی دانست و از پیام‌گزاران خواست با شناسایی کلیه مشکلات و معضلات بهداشتی در دستگاه خود، به ارائه راهکار جهت حل این مسائل بپردازند.

ملکشاهی‌نژاد آمادگی خانه مشارکت مردمی استان را در جهت حمایت از عملیاتی کردن برنامه‌های آموزشی پیام‌گزاران سلامت، در راستای ارتقای سلامت شهروندان، اعلام کرد و افزود: تقویت و جلب همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد، در جهت اجرای برنامه‌های سلامت، در اولویت کار خانه مشارکت مردمی است.

در پایان جلسه مصوب شد که ادارات و سازمان‌ها، کارکنان خود را به‌تناوب تا پایان سال، جهت تشکیل پرونده الکترونیک به مراکز جامع سلامت، که به آنها معرفی می‌شود، ارجاع دهند؛ همچنین در پایان هر شش ماه ادارات و سازمان‌ها گزارش پیشرفت کار خود را طبق فرم‌های مشخص‌شده به مراکز بهداشت استان ارسال کنند؛ گروه‌های تخصصی در شبکه‌های تابعه در اعزام مدرس جهت آموزش، طبق برنامه نیازسنجی ادارات، با هماهنگی‌های قبلی همکاری لازم را به‌عمل آورند و موضوع اتوماسیون اداری برای پیام‌گزاران سلامت سازمان‌ها و ادارات کل، در شورای سلامت و امنیت غذایی مطرح شود.

اشتراک گذاری
تصاویر
  •  برگزاری دومین نشست پیام‌گزاران سلامت کارکنان ادارات استان ایلام
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
  • آدرس : ایلام ،میدان شهید کشوری ،بلوار آزادی
  • کد پستی: 6931851147
  • شماره تماس : 08433334060
  • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
  • آدرس : ایلام، بانگنجاب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
  • کد پستی: 6939177143
  • شماره تماس : 08432227134
  • Email: info@medilam.ac.ir
آخرین بروز رسانی: 98/02/04