طراحی سایت
X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: جمعه 16 شهریور 1397
 دیدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با سفیر کشور عراق در تهران

  دیدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با سفیر کشور عراق در تهران

امتیاز: Article Rating

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در تاریخ چهاردهم شهریور ماه در محل سفارت کشور عراق در تهران با سفیر و رایزن فرهنگی این کشور دیدار و گفتگو کرد.

 به گزارش خبرنگار وب دا، در این دیدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران و کشور عراق از گذشته به واسطه مشترکات مذهبی و فرهنگی، همواره بالاترین ارتباط و تعامل را به نمایش گذاشته‌اند.

 دکتر کریم همتی ادامه داد: استان ایلام نیز به عنوان یک استان مرزی خواهان روابط شایسته و حسنه‌ای با استانهای مرزی کشور عراق بوده است.

وی ادامه داد: در استان ایلام اگر چه از قبل تلاش‌ها و اقدامات صورت گرفته؛ اما تمایل داریم در زمینه بهداشت، درمان و آموزش با کشور عراق روابط دوجانبه و ماندگاری داشته باشیم.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام بیان کرد: جذب دانشجو از کشور عراق در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و پرستاری و تحصیل آنان در دانشگاه علوم پزشکی ایلام یکی از نقاط مشترکی است که می‌توان با بحث و تبادل نظر آن را عملی نمود.

در ادامه نیز سفیر کشور عراق در ایران ضمن خیر مقدم به دکتر همتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام و همراهان وی عنوان کرد: رابطه بین جمهوری اسلامی ایران و عراق از دیرباز همواره صمیمانه و برادرانه بوده که اشتراک فرهنگی و مذهبی کشور گویای این رابطه حسنه و شایسته است.

دکتر راجح صابر عبود الموسوی خاطرنشان کرد: در زمانی که کشور عراق به واسطه هجوم تروریستهای داعش مورد تهدید قرار گرفت، جمهوری اسلامی ایران با حمایت همه جانبه از کشور و مردم مظلوم عراق در برابر این گروه تروریستی ایستاد و در نابودی آنان نقش ویژه ای را ایفا کرد.

 وی ادامه داد: مسئولان و مردم عراق همواره قدردان جمهوری اسلامی ایران در زمینه بازگشت آرامش به این کشور هستند و اکنون که مشکلات و تهدیدها در کشور عراق به اتمام رسیده قطعاً به دنبال روابط دوجانبه شایسته بین دو کشور هستیم.

 سفیر عراق در ایران از تلاش‌های دکتر همتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در راستای ایجاد روابط دوجانبه فرهنگی و آموزشی بین استان ایلام و کشور عراق تقدیر کرد و خواستار هماهنگی‌های بیشتر در جهت ارتقاء سطح این روابط شد.

 در ادامه نیز دکتر عبدالزهرا رایزن فرهنگی کشور عراق در ایران ضمن خیر مقدم به رئیس دانشگاه علوم پزشکی و همراهان وی ابراز داشت: روابط دوستانه و صمیمانه بین ایران و عراق در سایه اشتراکات فرهنگی و نزدیکی دو کشور به لحاظ مذهبی، زمینه‌های همکاری هرچه بیشتر و دوجانبه را فراهم ساخته است.

 وی افزود: استان ایلام یکی از استان‌های هم مرز با کشور عراق است که در حوزه پزشکی دارای ظرفیت و پتانسیل بسیار بالایی است و درصدد هستیم ارتباط و تعامل بیشتری در زمینه تحصیل دانشجویان با این استان داشته باشیم.

وی ادامه داد: ما از پذیرش دانشجوی عراقی در دانشگاه علوم پزشکی ایلام حمایت می‌کنیم و تمام تلاش خود را برای تحقق این امر به کار خواهیم بست.

 لازم به ذکر است که در این دیدار رئیس دانشگاه آزاد ایلام، مدیر آموزشی و مدیر روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز حضور داشتند و به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود در رابطه با موضوعات مطروحه پرداختند.

در این جلسه در ارتباط با جذب دانشجویان عراقی در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام تبادل نظر صورت گرفت و مقرر شد جهت اجرایی شدن و عینیت بخشیدن به درخواست های طرفین، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام هماهنگی های لازم را با عوامل ذیربط و معاونت آموزشی و اداره کل امور بین الملل وزارت بهداشت به عمل آورد.

 همچنین مقرر گردید جهت آشنایی با زیرساخت های آموزشی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی، در آینده ای نزدیک دکتر عبدالزهرا رایزن فرهنگی کشور عراق از استان ایلام بازدید نموده و با مسئولان دانشگاه دیدار و گفتگو کند.

گفتنی است که با همکاری و هماهنگی مسئولین وزارت بهداشت و دست اندرکاران سیاسی و امنیتی استان، دانشگاه علوم پزشکی ایلام این ظرفیت را داراست که به عنوان یکی از ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی پیشرو کشور در زمینه جذب دانشجوی خارجی در کشور مطرح گردد.

اشتراک گذاری
تصاویر
  •  دیدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با سفیر کشور عراق در تهران
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
  • آدرس : ایلام ،میدان شهید کشوری ،بلوار آزادی
  • کد پستی: 6931851147
  • شماره تماس : 08433334060
  • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
  • آدرس : ایلام، بانگنجاب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
  • کد پستی: 6939177143
  • شماره تماس : 08432227134
  • Email: info@medilam.ac.ir
آخرین بروز رسانی: 98/02/04