طراحی سایت
X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: پنجشنبه 21 تیر 1397
برگزاري مجمع سلامت در شهرستان مهران

  برگزاري مجمع سلامت در شهرستان مهران

امتیاز: Article Rating

پیرو هماهنگی معاونت اجتماعی، شبکه بهداشت و درمان و فرمانداری شهرستان مهران، اولین مجمع سلامت شهرستان مهران در محل فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.

 

به گزارش خبرنگار وب دا، در ابتدای این مجمع دکتر حجت الله آژ سرپرست شبکه بهداشت و درمان مهران ضمن خیر مقدم به حاضرین در خصوص اهمیت مجمع سلامت مطالبی را ارائه نموده و گزارشی از فعالیت های انجام گرفته در حوزه سلامت شهرستان مهران را بیان کرد.

 

در ادامه مهندس زرگوشی معاون سیاسی امنيتي فرمانداري مهران به بیان اهمیت سلامت و امنیت در جامعه پرداخت و کلیه ادارات شهرستان را موظف به همکاری و تلاش در جهت ارتقاء سلامت جامعه نموده، به نقش کلیدی بانوان جامعه در سلامت فرزندان اشاره کرد و سلامت جامعه را در گرو سلامت مادران دانست. 

 

در ادامه دکتر سرپرست مرکز مشارکتهای اجتماعی دانشگاه به تشریح وظایف و اهمیت مجمع سلامت شهرستان پرداخته و اعلام نمود که دولت تدبير و اميد كارنامه درخشاني در ارتباط با پرداختن به سلامت مردم را دارد.

 

 دکتر جمیل صادقی فر افزود: وزارت بهداشت به عنوان متولي سلامت به تنهایی توان تامین سلامت مردم به معناي واقعي را ندارد و کلیه دستگاه ها و ادارات و سازمانهای مردم نهاد می بایست در خصوص تامین سلامت مردم تلاش نمایند.

 

وی در ادامه به تشریح اقدامات انجام گرفته توسط مجمع سلامت از ابتدای تشکیل تا کنون پرداخته و نقش مجامع سلامت را در افزایش سطح سلامت جامعه بیان نمود. 

 

دكتر صادقي فر در ادامه صحبت ها مهران را يك منطقه استراتژيك برشمرد و با توجه به اينكه اين شهرستان مرزي دروازه اصلي ورود به عتبات عاليات بوده و شاهد عبور جمعيت ميليوني مخصوصا در ايام اربعين حسيني مي باشد، مقوله سلامت و فرهنگ سازي رفتارهاي صحيح سلامت را يك ضرورت و اولويت انكارناپذير در اين شهرستان عنوان كرد.

 

سرپرست مرکز مشارکت های اجتماعی دانشگاه خواستار تشكيل كانونهاي سلامت محلات، راه اندازي و تقويت موسسه خيريه بيمارستاني در مهران، تقويت سازمان هاي مردم نهاد و توانمندسازي مردم در مورد رفتارهاي صحيح سلامت شد.

 

در ادامه وحید ملکشاهی رئیس خانه مشارکت مردمی دانشگاه به بیان دیدگاه و چالشهای موجود پرداخت و ضمن تاکید به همکاری سازمانهای مردم نهاد، داشتن مجامع سلامت فعال را در گرو سازمانهای مردم نهاد فعال دانست.

 

در پایان ضمن ايراد سخن توسط ساير حاضرین و نمایندگان سازمان های مردم نهاد و نماينده بيماران خاص و خيريه، تصمیمات و بیانیه پایانی مجمع سلامت شهرستان مهران توسط دکتر آژ قرائت گردید.

 

اشتراک گذاری
تصاویر
  • برگزاري مجمع سلامت در شهرستان مهران
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
  • آدرس : ایلام ،میدان شهید کشوری ،بلوار آزادی
  • کد پستی: 6931851147
  • شماره تماس : 08433334060
  • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
  • آدرس : ایلام، بانگجناب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
  • کد پستی: 6939177143
  • شماره تماس : 08432235724
  • نمابر:08432235721
  • Email: info@medilam.ac.ir
آخرین بروز رسانی: 97/06/12