X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 15 خرداد 1397
نشست علمی تخصصی بررسی نقش تاثیرگذاری معنوی اساتید و گروه‌های معارف اسلامی در دانشگاه برگزار شد

  نشست علمی تخصصی بررسی نقش تاثیرگذاری معنوی اساتید و گروه‌های معارف اسلامی در دانشگاه برگزار شد

امتیاز: Article Rating

با حضور رییس دانشگاه، مسئول دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاهها، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام، معاونین، مدیران و اساتید گروه معارف اسلامی در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد.

 

به گزارش پیمان کمالوندی خبرنگار وب دا، در ابتدای این نشست دکتر همتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تسلیت ایام شهادت امام علی(ع)، رحلت ملکوتی حضرت امام خمینی(ره)و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همکاران اظهار کرد:اساتید دانشگاه نقش برجسته و ویژه ای در تربیت دانشجویان به عنوان نسل پرورش یافته در مراکز علمی دارند.

 

 وی ادامه داد: اگر این تحصیل و کسب علم و دانش با معرفت دینی همراه باشد، یقیناً این دانشجویان در زندگی نقش پررنگ علوم دینی در کنار سایر علوم را به خوبی درک خواهند کرد و یک نسل سالم و شایسته و متخصص و دارای معنویت به جامعه ورود خواهند کرد.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه تمام تلاشمان را برای پررنگتر شدن معنویت در محیط دانشگاهی به کار خواهیم گرفت، خاطرنشان کرد: همه ما به عنوان مسئولان دانشگاه در این راه مسئولیتی خطیر برعهده داریم که قصور و کوتاهی در آن ظلم به دانشجویان و گناهی نابخشودنی است.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود کار در دانشگاه را سخت و طاقت‌فرسا عنوان کرد و گفت: همه ما با احساس مسئولیت در راه اعتلای نام دانشگاه و ارتقا سطح علمی دانشجویان طوری تلاش کنیم که در پیشگاه خداوند متعال سربلند باشیم.

 

در ادامه نیز الاسلام والمسلمین غیاثی مسئول دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاهها به نقش تاثیرگذاری معنوی اساتید معارف اسلامی در دانشگاه ها اشاره کرد و ادامه داد: برای رسیدن به معنویت به دنبال معنا گرایی توحیدی باشیم و زندگی خود  را بر این اساس برقرار سازیم. 

 

 وی ادامه داد: اساتید دانشگاه‌ها با نقش خود در عرصه معنویت، دانشجویان را بیشتر از گذشته به سوی معرفت و شناخت احکام دینی و اسلامی سوق دهند.

 

حجت الاسلام والمسلمین هاشمی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز در ادامه این نشست گفت: بخش عظیمی از آموزش عالی مدیون تلاش‌های اساتید گروه معارف است که در راستای معنویت هرچه بیشتر قشر دانشجو فعالیت می کند.

 

وی ادامه داد: وظیفه اساتید گروه معارف دفاع عالمانه و استدلالی از نظام و رهبری است که در طول عمر با برکت نظام جمهوری اسلامی در این راه خوشبختانه نقش‌آفرینی شایسته ای داشته اند.

 

 دکتر موسوی مقدم مدیر گروه معارف اسلامی و دبیر هم اندیشی اساتید دانشگاه نیز گروه معارف را یک نهاد تاثیرگذار در دانشگاه‌ها عنوان کرد و از آنان به عنوان یک قشر موثر در تصمیم گیری در دانشگاه یاد نمود و بیان داشت که مشورت از اساتید گروه معارف در مراکز علمی نقشی موثر در ایجاد سلامت فکری و روحی دانشجویان خواهند داشت و معنویت را در این مراکز ارتقاء خواهد بخشید.

 

 وی همچنین نقش خانواده‌ها در کنار اساتید گروه و معارف را در راستای معنوی سازی فضای دانشگاه سودمند عنوان کرد و افزود: خانواده‌ها در راستای معنوی شدن دانشگاه‌ها می‌توانند در ایجاد فضای معنوی و آماده سازی شرایط برای پذیرش معارف و علوم دینی و تعالیم اسلامی نقشی شایسته داشته باشند.

 

  در ادامه دکتر جهانگیر عبدی مدیر آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ضمن تقدیر از خدمات اساتید در عرصه تعلیم و تربیت اظهار داشت: اساتید در فضای دانشگاهها کمالات انسانی، تبیین اندیشه‌های دینی، رعایت اخلاق حرفه ای و مسئولیت‌پذیری در حرفه سازمانی خود را به نمایش گذاشته‌اند که شاهد آثار نیک و ارزشمند آن در سطح دانشگاه هستیم.

 

وی ادامه داد:از گروه معارف در خصوص تعلیم و تربیت دانشجویان و نقش تاثیر گذار آنان انتظار بیشتری می‌رود چراکه تعلیم و تربیت دانشجویان به بهترین وجه ممکن در گرو دلسوزی و مسئولیت‌پذیری این عزیزان است.

 

در ادامه نیز دکتر استاک معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام از مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در راستای حمایت های معنوی از برنامه های این حوزه تقدیر و بیان کرد: ترویج فرهنگ اسلامی، گفتمان دینی و آسیب شناسی در این حوزه در گرو تلاش و پشتکار ویژه اساتید گروه معارف است که در دانشگاه خوشبختانه این مهم محقق شده است.

 

 در ادامه نیز حاضران در این نشست به بیان دیدگاهها، نقطه نظرات و راهکارهایی در رابطه با نقش اساتید در ترویج معنویت و ایجاد فضای معنوی در دانشگاه پرداختند.

 

گفتنی است در خاتمه این نشست، حاضران به همراه خانواده های گروه معارف افطار را مهمان دانشگاه بودند.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • نشست علمی تخصصی بررسی نقش تاثیرگذاری معنوی اساتید و گروه‌های معارف اسلامی در دانشگاه برگزار شد
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
  • آدرس : ایلام ،میدان شهید کشوری ،بلوار آزادی
  • کد پستی: 6931851147
  • شماره تماس : 08433334060
  • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
  • آدرس : ایلام، بانگنجاب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
  • کد پستی: 6939177143
  • شماره تماس : 08432227134
  • Email: info@medilam.ac.ir
آخرین بروز رسانی: 98/02/04