X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 15 خرداد 1397
دیدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با رئیس سازمان بسیج سازندگی و رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور

  دیدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با رئیس سازمان بسیج سازندگی و رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور

امتیاز: Article Rating

دکتر همتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با همراهی سرهنگ زمانی رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان با سردار نعمان غلامی رئیس سازمان بسیج سازندگی و دکتر رئیس زاده رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور در محل دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله دیدار و گفتگو کرد.

 

 به گزارش پیمان کمالوندی خبرنگار وب دا، در ابتدای این دیدار دکتر کریم همتی رئیس دانشگاه ضمن تسلیت ایام شهادت امیرالمومنین علی (ع) و رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) با تاكيد بر اينكه بسیج عظیم ترین نیرو و سرمایه انقلاب و نظام است، اظهار کرد:تشكيل  این نیروی عظیم و مردمی ابتكاري هوشمندانه از سوي بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران است که در طول عمر با عزت انقلاب، مظهر خدمت صادقانه و خالصانه محسوب می شود.

 

 وی ادامه داد: تلاش و اهتمام بسیج در راه خدمت به مردم در تمام نقاط مملکت خصوصاً مناطق محروم مشهود است و این خدمات ارزشمند، شایستگی بالاترین تقدیر را دارد.

 

دکتر همتی با بیان اینکه ایلام به عنوان استانی محروم و کم برخوردار نیازمند توجه بیشتری نسبت به سایر نقاط کشور است، ابراز کرد: مردم شریف و سرافراز استان ایلام در طول هشت سال دفاع مقدس از مرزهای نظام و انقلاب صیانت و پاسداری نمودند و امروز به پاس این مرزبانی، لازم است مورد توجه بیشتری قرار گیرند.

 

وی خاطرنشان کرد: سازمان بسیج سازندگی و سازمان بسیج جامعه پزشکی به عنوان دو نهاد پرافتخار، کارنامه ای درخشان در عرصه خدمت به مردم دارند که مورد تایید مسئولان و ملت شریف کشور است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشریح وضعیت حوزه بهداشت و درمان استان و چالش‌ها و کمبودهای این حوزه‌ها، خواستار مشارکت سازمان بسیج سازندگی و سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور در کنار دانشگاه علوم پزشکی در راستای خدمت به مردم استان ایلام و رفع مشکلات و نارسایی های حوزه بهداشت و درمان شد.

 

در ادامه نیز سردار نعمان غلامی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور نیز از خدمات رئیس و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی ایلام در راه خدمت صادقانه و دلسوزانه به مردم استان تقدیر نمود و ابراز امیدواری کرد که با همکاری و همدلی دانشگاه و بسیج سازندگی بتوانیم فصلی جدید از مشارکت در عرصه بهداشت و درمان به نمایش بگذاریم.

 

همچنین در ادامه نیز دکتر رئیس زاده رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور از خدمات مسئولانه و اهتمام دکتر همتی در راه ارائه خدمات بهداشتی درمانی مطلوب به مردم تقدیر و تصریح کرد که با استفاده از توان و ظرفیت بسیج جامعه پزشکی، قطعاً همکاری و تعامل دوجانبه دانشگاه و بسیج جامعه پزشکی در راه رضایتمندی هرچه بیشتر مردم نقش خواهد داشت.

 

در ادامه این جلسه نیز سردار غلامی، دکتر رییس زاده، دکتر همتی و سرهنگ زمانی دیدگاهها، نقطه نظرات و راهکارهایی در مورد موضوعات مختلف و همکاری های دو جانبه مطرح نمودند و ضمن تاکید برهمکاری‌ها و مشارکت دوجانبه ابراز امیدواری کردند که در آینده نزدیک همکاریهای دو جانبه گسترده تری بین سازمان بسیج سازندگی، بسیج جامعه پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی ایلام صورت پذیرد.

 

در این جلسه مقرر شد دانشگاه علوم پزشکی لیستی از مواردی که امکان کمک و مساعدت راهبردی کلیت بسیج به عنوان عنصر کلیدی خدمات مردمی وجود دارد را تهیه و در جلسات آتی بر روی موارد بررسی بیشتری انجام شود.

 

 ‌همچنین در این جلسه در ارتباط با مشارکت سازمان بسیج سازندگی کشور در ارتباط با ساخت مراکز بهداشتی درمانی و خانه های بهداشتی با قیمت تمام شده بحث و مقرر گردید در این زمینه مشارکت فعالتری داشته باشند.

 

گفتنی است مقرر  گردید در ارتباط با فعال شدن تیم های پزشکی طرح شهید رهنمون بصورت گسترده تر با مشارکت مستقیم تمامی بیمارستانها ومراکز بهداشت ودرمان شهرستانها جهت ویزیت، مشاوره ودرمان بیماران در مناطق محروم استان توسط کادر پزشکی در آینده نزدیک توسط دانشگاه اقدامات لازم انجام شود. 

 

 در پایان این دیدار صمیمانه مقرر شد رییس سازمان بسیج سازندگی، رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی، رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام پس از پایان ماه مبارک رمضان با فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء دیدار داشته باشند و روند عملیاتی شدن مباحث مطروحه پیگیری شود.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • دیدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با رئیس سازمان بسیج سازندگی و رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
  • آدرس : ایلام ،میدان شهید کشوری ،بلوار آزادی
  • کد پستی: 6931851147
  • شماره تماس : 08433334060
  • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
  • آدرس : ایلام، بانگنجاب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
  • کد پستی: 6939177143
  • شماره تماس : 08432227134
  • Email: info@medilam.ac.ir
آخرین بروز رسانی: 98/02/04