طراحی سایت
X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397
سفر یکروزه رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام به شهرستان بدره

  سفر یکروزه رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام به شهرستان بدره

امتیاز: Article Rating

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با همراهی معاونین بهداشت، درمان و مدیران حراست، بازرسی و رئیس فوریت های پزشکی به شهرستان بدره به شهرستان بدره سفر نمود.

 

به گزارش خبرنگار وب دا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در جریان سفر یکروزه خود به شهرستان بدره ضمن دیدار و گفتگو با فرماندار و مدیر و پرسنل شبکه بهداشت و درمان شهرستان بدره، از توجه ویژه فرماندار سختکوش و تلاشگر این شهرستان به حوزه سلامت و خدمات ارزشمند مسئولان و پرسنل شبکه بدره تقدیر کرد و گفت: خدمت به مردم شریف شهرستان بدره موجب افتخار ماست و قطعاً در راه ارائه خدمات مطلوب به این عزیزان تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت.

 

دکتر کریم همتی ادامه داد: مرکز دیالیز د درخواست عموم مردم بود که با افتتاح آن از عزیمت بیماران دیالیزی به مرکز استان جلوگیری خواهد کرد.

 

وی افزود: در راستای رفع دغدغه‌های مردم در بحث درمان و حضور متخصصین در این شهرستان، بتوانیم در آینده متخصصین مورد نیاز خصوصاً داخلی جراحی اطفال و مابقی رشته هایی که بدون نیاز به بیمارستان در این منطقه می‌توانند فعالیت کنند، در سطح شهرستان در ایام هفته مستقر شوند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام بیان کرد: شهرستان بدره به دلیل تازه تاسیس بودن و عدم دارا بودن شرایط ایجاد بیمارستان، هم اکنون در قالب مرکز جامع سلامت می توان از وجود متخصصان استفاده کرد.

 

وی در ادامه این بحث گفت: احداث و ایجاد مرکز جامع سلامت شهری شماره یک در شهرستان بدره برای ارائه خدمات بهداشتی درمانی در نبود بیمارستان در این شهرستان مورد نظر است که متخصصین در قالب آن به مردم ارائه خدمت کنند. همچنین بحث زمین برای جانمایی و احداث این مرکز در آینده آغاز خواهد شد.

 

دکتر همتی با اشاره به اینکه متخصصین در ایام بیشتری از هفته در شهرستان بدره حضور خواهند یافت، ابراز کرد:  بخشی از این تصمیم گیری ها شامل استقرار دو متخصص اطفال، چشم پزشک و سونوگرافیست و مابقی رشته‌ها خواهد بود تا زمان احداث مرکز جامع سلامت شهری این متخصصان به طور منظم بتوانند به مردم شریف شهرستان بدره ارائه خدمت کنند.

 

 در ادامه نیز مرادحاصلی فرماندار شهرستان بدره ضمن خیرمقدم و تقدیر از توجه ویژه رئیس دانشگاه، از خدمات ارزشمند و بی شائبه دکتر مقصودی نژاد مدیر شبکه بهداشت و درمان بدره به تشریح ظرفیت‌ها و چالش‌های سطح شهرستان در زمینه سلامت پرداخت و گفت: شهرستان بدره به عنوان یک شهرستان تازه تاسیس نیاز به توجه بیشتر مسئولان دارد.

 

 در ادامه نیز دکتر عادل مقصودی نژاد مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بدره ضمن خیرمقدم به رئیس دانشگاه و همراهان وی به بیان گزارشی از عملکرد شبکه بهداشت و درمان این شهرستان پرداخت و با اشاره به این مطلب که مجموعه پرسنل این شبکه تمام تلاش و توان خود را برای خدمت به مردم به کار گرفته اند، افزود: اگرچه شهرستان بدره یکی از شهرستان های تازه تاسیس استان است اما میزان رضایتمندی از خدمات بهداشتی درمانی در این منطقه در سطح بالایی قرار دارد.

 

 گفتنی است که دکتر همتی رئیس دانشگاه با همراهی فرماندار و مسئولان دانشگاه با کارکنان شبکه، مرکز بهداشت شهرستان، مرکز جامع سلامت روستایی چشمه شیرین در این شهرستان دیدار و گفتگو نمود و از  نزدیک در جریان مشکلات و نارسایی‌های حوزه سلامت در این شهرستان قرار گرفت.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام همچنین در ادامه با همراهی فرماندار و مسئولان دانشگاه از ساختمان در حال احداث مرکز بهداشت شهرستان بدره بازدید نمود.

 

دکتر کریم همتی رئیس دانشگاه اظهار کرد: عملیات احداث این ساختمان در زمینی به مساحت یک هزار مترمربع از سال گذشته آغاز شده است.

 

وی ادامه داد: هم اکنون این ساختمان با۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال تکمیل است و احداث آن می‌تواند بسیاری از کمبودها و چالش های بهداشتی درمانی را در شهرستان بدره رفع کند.

 

در بخش دیگری از این سفر با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی، فرماندار شهرستان بدره، معاونین بهداشتی و درمان، مدیر حراست، مدیر بازرسی و رئیس فوریتهای پزشکی، خانه بهداشت روستای آبهر پایین افتتاح شد.

 

این خانه بهداشت در زمینی به زیربنای ۱۰۰ متر مربع و با اعتبار بالغ بر یک میلیارد ریال و با حضور مسئولان یادشده افتتاح شد.

 

همچنین دکتر همتی رئیس دانشگاه از بخش‌های مختلف مرکز جامع سلامت شهری و روستایی شامل تسهیلات زایمانی، رادیولوژی، بهداشت محیط، مبارزه با بیماریها، بهداشت خانواده، دندانپزشکی، آزمایشگاه، داروخانه و سایر بخش‌ها بازدید نمود و با پرسنل این بخش ها دیدار و گفتگو کرد.

 

افتتاح بخش دیالیز شهرستان بدره یکی دیگر از برنامه های سفر رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام بود که دکتر همتی در حاشیه این آیین افتتاحیه اظهار کرد: بخش دیالیز شهرستان بدره با اعتباری به میزان ۳ میلیارد ریال افتتاح و در مدار خدمت‌رسانی قرارگرفت.

 

وی ادامه داد: در این بخش تعداد ۲ دستگاه دیالیز با پرسنل مربوطه جهت ارائه خدمات به تعداد چهار بیمار دیالیزی این شهرستان خدمات دهی خواهند کرد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآور شد: با توجه به اینکه شهرستان بدره یکی از شهرستان های توریستی و مهاجرت پذیر استان است، وجود و استقرار این بخش‌ها و دستگاه‌ها جهت ارائه خدمات به مردم و بیماران ضروری است.

 

در ادامه برنامه ها در شهرستان بدره، دکتر همتی با همراهی فرماندار بدره، معاونین بهداشت ،درمان و مدیران حراست و بازرسی و رئیس فوریتهای پزشکی از مرکز جامع سلامت شهری چشمه شیرین بازدید نمود.

 

وی از بخش‌های مختلف این مرکز بازدید نمود و در جریان روند خدمات دهی به جمعیت ۶۷۰ نفری تحت پوشش این مرکز قرار گرفت و ضمن بررسی مشکلات و نارسایی‌ها، دستوراتی را در راستای رفع آنان صادر کرد.

 

بخش پایانی سفر رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام به بدره بازدید از اراضی اهدایی محل احداث پایگاه های فوریت پزشکی در بدره و چشمه شیرین بود که وی ضمن تقدیر از روحیه فداکاری و نوعدوستی صاحبان اهدا کننده این زمین‌ها در راستای احداث پایگاه های فوریت پزشکی ابراز امیدواری کرد در کوتاه ترین زمان ممکن روند احداث آنان در اولویت دانشگاه قرار گیرد.

 

اشتراک گذاری
تصاویر
  • سفر یکروزه رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام به شهرستان بدره
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
  • آدرس : ایلام ،میدان شهید کشوری ،بلوار آزادی
  • کد پستی: 6931851147
  • شماره تماس : 08433334060
  • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
  • آدرس : ایلام، بانگجناب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
  • کد پستی: 6939177143
  • شماره تماس : 08432227134
  • Email: info@medilam.ac.ir
آخرین بروز رسانی: 97/06/12