طراحی سایت
X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 22 اسفند 1396
همایش فرهنگ ترافیک، نزاع خیابانی و نشاط اجتماعی در ایلام برگزار شد

  همایش فرهنگ ترافیک، نزاع خیابانی و نشاط اجتماعی در ایلام برگزار شد

امتیاز: Article Rating

همایش فرهنگ ترافیک، نزاع خیابانی و نشاط اجتماعی با حضور مسئولان، اعضای تشکل های مردم نهاد و جمعی از جوانان با هدف ترویج فرهنگ صحیح رعایت ترافیک، پیشگیری فرهنگی از درگیری ها و نزاع های خیابانی و همچنین در راستای ترویج نشاط اجتماعی در جامعه در مجتمع فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر ایلام برگزار شد. این همایش برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار وب دا، در این همایش که به همت معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی، رئیس خانه مشارکت مردمی بهداشت و درمان استان و حمایت امور اجتماعی استانداری برگزار شد، دکتر رضا ولی زاده معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایلام به عنوان مدرس این همایش ضمن خیرمقدم به حاضران گفت: رعایت قانون های راهنمایی و رانندگی علاوه بر کاهش ترافیک موجب جلوگیری از سوانح رانندگی و نزاع های خیابانی می شود.

 

وی ادامه داد: متاسفانه در بیشتر مواقع به دلیل بوق زدن های ممتد، تصادف های سطحی و ... نزاع های خیابانی منجر به درگیری شدید رخ می دهد که علاوه بر خسارت های مادی ممکن است سبب بروز حوادث جانی نیز بشود و دیدن این صحنه ها و خشونت های گفتاری اثر منفی طرفینی برجا می گذارد و نوعی آسیب اجتماعی است.

 

دکتر ولی زاده گفت: در برخی از خیابان های اصلی مقابل مدرسه ها خط کشی عابر پیاده انجام شده که دانش آموزان همیار پلیس با پرچم های مخصوص سایر دانش آموزان را از خط عبور می دهند که این اقدام یک نمایش عمومی برای پیشگیری از سوانح رانندگی و کاهش ترافیک است.

 

در ادامه نیز شاپور کردی به عنوان دیگر مدرس این همایش به نقش تاثیر گذار توجه به قوانین و صیانت از حقوق شهروندی اشاره کرد و گفت: احترام به حقوق همدیگر موجب نشاط اجتماعی و ارتقا فرهنگ عمومی می شود.

 

وی اظهار کرد: رفتار شناسی رانندگان در موقعیت های مختلف نقش مهمی در پیشگیری از حوادث رانندگی و کاهش ترافیک دارد.

 

وی ادامه داد: افرادی که نگرش منفی به ایمنی رانندگی دارند معمولا رفتارهای پر خطر نظیر سرعت غیرمجاز، عدم رعایت قوانین، سبقت های بی مورد، نبستن کمربند، صحبت کردن با موبایل و ... دارند.

 

این کارشناس ارشد روانشناسی بالینی تاکید کرد: صیانت از حقوق شهروندی، توجه به قوانین و مقررات، خود اصلاحی به جای استفاده ابزاری از جرائم رانندگی نقش بسیار مهمی در روان سازی ترافیک، افزایش نشاط اجتماعی و پرهیز از خشونت و نزاع خیابانی دارد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه افراد باید سعی کنند آستانه تحمل خود را افزایش دهند و نسبت به هر مساله ای سریع واکنش نشان ندهند، خاطرنشان کرد: در این مواقع تصمیم گیری آنی و درگیری لفظی و منجر به نزاع و حتی حوادث غیر قابل جبران می شود.

 

این مدرس همایش همچنین در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد که ارتقا فرهنگ افراد در بخش های مختلف موجب ایجاد نشاط اجتماعی و حفظ آرامش و امنیت افراد شود.

 

در خاتمه این همایش نیز شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر ایلام با اهداء لوح، از اهتمام و تلاش دلسوزانه معاون آموزشی، مدیر درمان و قائم مقام رئیس دانشگاه در امور مشارکت های اجتماعی، معاون فنی مرکز بهداشت استان و رئیس خانه مشارکت بهداشت و درمان استان ایلام در برگزاری این همایش تجلیل شد.

 

لازم به ذکر است که نقطه اتکا و قابل توجه در این همایش ارائه مطالب آموزشی توسط دکتر رضا ولی زاده و شاپور کردی به عنوان مدرس در خصوص بحث ترافیک در شهر ایلام و آلودگی صوتی ناشی از بوق ممتد و بدون ضرورت و اخلال در نظم و آرامش شهر و درگیری های خیابانی بود که مورد توجه و استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت.

 

گفتنی است سازمان های مردم نهاد استان در ماه اخیر همایش های متعددی در زمینه آسب های اجتماعی، خشونت، نشاط اجتماعی، طلاق، کار آفرینی و ارتقا فرهنگ عمومی، صیانت از حقوق شهروندی، پیشگیری از مواد مخدر و... برگزار شده که نشانگر توجه ویژه به این حوزه هاست.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • همایش فرهنگ ترافیک، نزاع خیابانی و نشاط اجتماعی در ایلام برگزار شد
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
  • آدرس : ایلام ،میدان شهید کشوری ،بلوار آزادی
  • کد پستی: 6931851147
  • شماره تماس : 08433334060
  • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
  • آدرس : ایلام، بانگنجاب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
  • کد پستی: 6939177143
  • شماره تماس : 08432227134
  • Email: info@medilam.ac.ir
آخرین بروز رسانی: 97/06/12