طراحی سایت
دوشنبه 28 خرداد 1397
Menu
14

بسترهای لازم برای تدریس مجازی دروس در دانشگاه مهیا شده است

بسترهای لازم برای تدریس مجازی دروس در دانشگاه مهیا شده است

مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی ایلام گفت: بسترهای لازم برای مجازی سازی دروس در دانشگاه علوم پزشکی ایلام در راستای اجرایی سازی یکی از برنامه های طرح تحول آموزش که در فروردین ماه سال امسال مطرح شد، هم اکنون مهیا شده است.

 

به گزارش خبرنگار وب دا، دکتر مصیب مظفری در رابطه با اقدامات انجام شده در این راستا اظهار کرد: از سوی معاونت آموزش برای محقق شدن این امر اقداماتی شامل خرید و برقراری سامانه مدیریت یادگیری الکترونیک (LMS) به آدرس الکترونیکی www.lms.medilam.ac.ir ، ایجاد سیستم پشتیبان توسط واحد فناوری اطلاعات دانشکده پزشکی، تصویب سند آموزش مجازی، هماهنگی با دانشکده ها جهت تعیین دروس و دوره های مجازی و برگزاری چند دوره کارگاه آموزشی ساخت محتوی الکترونیک و کار با سامانه مدیریت یادگیری الکترونیک جهت اساتید و کارشناسان فناوری اطلاعات دانشکده ها انجام شده است.

 

وی در ادامه این مبحث گفت: همچنین از دیگر اقدام ها در راستای مجازی سازی برخی از دروس در دانتشگاه می توان به ارائه پکیج آموزشی کاربری نرم افزارStoryline و سامانه LMS به کلیه دانشکده ها، ثبت نام اساتید و دانشجویان در سامانه آموزش مجازی و تعریف کلاس های اساتید اشاره کرد:

 

مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی ایلام خاطر نشان کرد: بر اساس گزارش نهایی از سامانه LMS، کلاس های آموزش مجازی در دانشگاه در حال برگزاری هستند و تا کنون معادل 35 واحد درسی در مجموع به صورت مجازی برگزار شده است.

 

دکتر مظفری گفت: کمیته آموزش مجازی جهت سیاست گذاری و نظارت بر امور هماهنگی و اجرایی دروس مجازی در دانشگاه علوم پزشکی ایلام تشکیل شد و پیشنویس سند آموزش مجازی در 23 بند در این کمیته تصویب شده و منتظر تصویب در شورای آموزشی دانشگاه است.

 

وی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایلام به عنوان دانشگاه پیشرو در بین دانشگاه های کلان منطقه سوم شامل دانشگاه های کرمانشاه، کردستان، همدان در برگزاری جلسات مشترک و هم اندیشی با کارشناسان سایر دانشگاه ها فعال بوده و در پی تدوین سند مشترک مجازی در کلان منطقه است.

 

وی با بیان این مطلب که در حال حاضر سامانه آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی ایلام به سامانه آموزشی سما متصل می باشد، ابراز کرد: این امر فرصت مناسبی را جهت توسعه آموزش مجازی و ارتقاء عدالت آموزشی از طریق دسترسی به منابع آموزشی فراهم می سازد. با برقراری ارتباط با سیستم سما، شرایطی فراهم شده که کلیه دروس ارائه شده در هر نیمسال، در این سامانه مشاهده شود تا حيطه فعاليت اين سامانه به كليه گروه هاي آموزشي دانشگاه گسترش یابد.

 

مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی ایلام افزود: این دانشگاه در نظر دارد تا پایان سال جاری به سامانه نماد (نرم افزار مدیریت آموزشی دانشکده مجازی ) دانشگاه علوم پزشکی تهران متصل گردد تا از این طریق با بهره گيري از مزاياي هر دو سيستم آموزش حضوري و الكترونيكی (آموزش الکترونیکی ترکیبی) كيفيت و كارايي برنامه های آموزشي را بالا ببرد.

 

وی یادآوری کرد: راه اندازی سامانه غیرحضوری آموزش مداوم در جهت برگزاری برنامه های آموزشی با امتیاز بازآموزی ویژه پزشکان و پیراپزشکان از دیگر اقدامات در دست انجام در راستای مجازی سازی آموزش علوم پزشکی می باشد.  

 

تعداد امتیازات: (3) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (790)
کد خبر: 1914411
  • بسترهای لازم برای تدریس مجازی دروس در دانشگاه مهیا شده است
  • بسترهای لازم برای تدریس مجازی دروس در دانشگاه مهیا شده است
  • بسترهای لازم برای تدریس مجازی دروس در دانشگاه مهیا شده است

تاریخ بروزرسانی :96/12/08