X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: شنبه 24 اردیبهشت 1401
 دیدار سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام با مسئولان بخش صالح آباد

  دیدار سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام با مسئولان بخش صالح آباد

امتیاز: Article Rating

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام با همراهی معاون، سرپرست معاونت بهداشتی، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه و مسئول دفتر ریاست دانشگاه با بخشدار، اعضای شورا، دهیاران و معتمدین و بزرگان بخش صالح آباد دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار که به دعوت مسئولان بخش صالح آباد انجام گرفت، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تقدیر از دعوت مسئولان این بخش و تشکر از پیگیری مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان توسط آنان، خدمت شایسته را از وظایف مسئولان دانشگاه عنوان کرد و گفت: هدف همه ما در نظام جمهوری اسلامی خدمت رضایت‌بخش به مردم است.

دکتر جاسم محمدی افزود: بخش صالح آباد به دلیل ظرفیت‌های ویژه ای همچون وجود بارگاه ملکوتی امامزاده علی الصالح(ع)، وجود مزار شهدا و یادمان‌های دوران دفاع مقدس، قرار گرفتن در مسیر تردد زائران اربعین حسینی، هممرز بودن با کشور عراق و... از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی در ادامه این بحث گفت: این بخش با وجود این ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها؛ زیرساخت‌ها و امکانات و تجهیزات بهداشتی درمانی آن حطابق انتظار رشد و توسعه نداشته است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام خاطرنشان کرد: توجه ویژه به مناطق محروم و کم برخوردار از اهداف و برنامه‌های اصلی دانشگاه است که ان‌شاءالله با تمرکز بیشتر بر روی این مناطق بتوانیم خدمتی شایسته به ساکنان آنان ارائه نماییم.

وی تصریح کرد: در سفری که اخیرا جناب آقای دکتر میعادفر رئیس سازمان اورژانس کشور به استان داشتند و از مسیر تردد زائران اربعین حسینی در سطح استان بازدید به عمل آوردند، طی رایزنی‌هایی که با ایشان داشتیم، خوشبختانه نظر ایشان بر این اساس است که دانشگاه در راستای تقویت زیرساخت‌ها و امکانات مسیر تردد زائران حمایت شود.

دکتر محمدی با اشاره به اینکه توجه به مشکلات و نارسایی‌های مناطق محروم و کم‌برخوردار که در مقایسه با سایر مناطق استان از رشد و توسعه عقب افتاده‌اند، از اولویت‌های دانشگاه است.

وی یادآور شد: برای رفع چالش‌ها و نیازمندی‌های این مناطق برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت خواهیم داشت که ان‌شاءالله به تقویت زیرساخت‌ها و امکانات و رضایت‌خاطر مردمان شریف این مناطق ختم شود.

در ادامه این جلسه نیز دکتر خلیل شوهانی معاون توسعه دانشگاه ضمن تقدیر از توجه و دغدغه مسئولان بخش صالح آباد به مسائل و موضوعات حوزه سلامت این منطقه، در سخنانی به اهمیت و وجود ظرفیت‌های ویژه این بخش از لحاظ مذهبی، گردشگری، مسیر تردد زائران اربعین حسینی، وجود مزار شهدا و یادمان های دفاع مقدس در این منطقه و.... اشاره نمود و خاطر نشان کرد که قطعاً در دانشگاه با تدوین برنامه‌های کارشناسی شده در راستای رفع محرومیت و مشکلات و نارسایی‌های حوزه سلامت در مناطق کم برخوردار گام برخواهیم داشت.

همچنین در بخش دیگری از این دیدار دکتر علی نیکو نهاد که به عنوان سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه منصوب شده، ضمن تقدیر از دغدغه مسئولان بخش صالح آباد و تاکید بر رفع مشکلات و چالش‌های حوزه بهداشت و درمان در این منطقه؛ به ذکر مطالبی در راستای اهمیت مقوله بهداشت در سلامت جامعه و اقدامات و رسالت معاونت بهداشتی در این راستا پرداخت.

همچنین دکتر علیمرادی رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه نیز در سخنانی به تشریح وضعیت پایگاههای شهری و جاده‌ای استان و وضعیت فعلی بخش صالح آباد به لحاظ پایگاههای فوریت پزشکی شهری و جاده‌ای و اهمیت این بخش به لحاظ ظرفیت‌های ویژه آن پرداخت و خاطرنشان کرد: این بخش به دلیل قرار گرفتن در مسیر تردد زائران اربعین حسینی، نیازمند تقویت زیرساخت‌ها و امکانات نسبت به گذشته است.

در بخش دیگری از این دیدار دکتر سهرابیان مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهران و یدالله اکبری رئیس مرکز بهداشتی درمانی بخش صالح آباد به تشریح مطالبی در خصوص وضعیت حوزه بهداشت و درمان شهرستان و بخش صالح آباد و ظرفیت‌ها، چالش‌ها و نیازمندی‌های این بخش به لحاظ زیرساخت‌ها و امکانات بهداشتی درمانی پرداختند.

در این دیدار بخشدار صالح آباد نیز ضمن خیرمقدم به مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و تقدیر از زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی آنان در راستای خدمت به مردم شریف استان؛ به بیان مطالبی در رابطه با مشکلات و چالش‌های حوزه بهداشت و درمان بخش صالح آباد پرداخت.

وی همچنین با اشاره به اینکه بخش صالح آباد به دلیل وجود ظرفیت‌های ویژه نیازمند حمایت مسئولان استانی خصوصاً مسئولان دانشگاه علوم پزشکی می‌باشد، یادآور شد که در ایام تردد زائران اربعین حسینی جمعیت عظیم زائران از این بخش تردد می‌کنند و همچنین به دلیل وجود قبور درگذشتگان مناطق مختلف استان در این بخش، در روزهای پایانی هفته میزبان جمعیت عظیمی از سایر شهرستان‌های استان است.

بنابراین انتظار است که به زیرساخت‌ها و امکانات بهداشتی این منطقه متناسب با این شرایط توجه شود و امیدواریم که مسئولان دانشگاه، این دیار را در جهت رفع چالش‌ها و نیازمندی‌های حوزه سلامت یاری نمایند.

گفتنی است که در ادامه این دیدار، اعضای شورا، دهیاران، معتمدین و بزرگان بخش صالح آباد نیز در سخنانی ضمن خیر مقدم به مسئولان دانشگاه علوم پزشکی؛ به بیان مطالبی در رابطه با مشکلات و نیازمندی‌های حوزه بهداشت و درمان بخش صالح آباد و روستاهای تحت پوشش آن پرداختند و حمایت و مساعدت مسئولان دانشگاه را در این راستا خواستار شدند.

یادآور می‌شود که دکتر محمدی در ادامه با همراهی مسئولان دانشگاه و مسئولان بخش صالح آباد از مرکز بهداشتی درمانی این بخش و امکانات و تجهیزات آن بازدید به عمل آورد و در این مرکز نیز در حین بازدید به ویزیت یکی از بیماران پرداخت.

اشتراک گذاری
تصاویر
 •  دیدار سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام با مسئولان بخش صالح آباد
 •  دیدار سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام با مسئولان بخش صالح آباد
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
 • آدرس : ایلام ،ابتدای زیرگذر شهید کشوری ،بلوار آزادی
 • کد پستی: 6931851147
 • شماره تماس : 08433334060
 • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
 • آدرس : ایلام، بانگنجاب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
 • کد پستی: 6939177143
 • شماره تماس : 08432227134
 • Email: info@medilam.ac.ir