X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: پنجشنبه 22 اردیبهشت 1401
 برگزاری یکصدوبیستمین جلسه طرح تحول نظام سلامت در دانشگاه علوم پزشکی ایلام

  برگزاری یکصدوبیستمین جلسه طرح تحول نظام سلامت در دانشگاه علوم پزشکی ایلام

امتیاز: Article Rating

با حضور سرپرست دانشگاه، معاونین، مدیران ستادی، روسا و نمایندگان سازمانهای بیمه‌گر، روسا و مدیران بیمارستانهای تابعه دانشگاه و سایر اعضای ستادی؛ یکصدوبیستمین جلسه ستاد اجرایی طرح تحول نظام سلامت امروز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه در سالن اجتماعات ستاد دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد.

در ابتدای این جلسه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تبریک هفته سلامت و تقدیر از زحمات و تلاش های ارزشمند همکاران در حوزه‌های مختلف در راه خدمت به مردم اظهار داشت: طرح تحول سلامت یکی از طرح هایی بود که با هدف ارتقاء سطح خدمات، کاهش میزان پرداختی از سوی بیماران، افزایش میزان امکانات و تجهیزات حوزه سلامت و... اجرا گردید که در کنار این نقاط مثبت، نقاط ضعف و چالشهای نیز به همراه خود داشته است.

دکتر جاسم محمدی با اشاره به اینکه رفع چالش‌ها و مشکلات طرح تحول نظام سلامت برای ارائه خدمات مطلوب‌تر یکی از اولویت‌های دانشگاه می‌باشد، افزود: در کنار رفع این مشکلات، مسائلی همچون ایجاد جذابیت برای برخی از رشته‌های تخصصی پزشکی و کمرنگ کردن تفاوت‌های بین رشته‌ها، تقویت برنامه‌های مربوط به ماندگاری پزشکان در بخش دولتی، تعامل و همراهی ویژه و موثر با سازمان‌های بیمه‌گر، افزایش میزان درآمد بیمارستانها، اجرایی کردن برنامه‌های تشویقی در حوزه درمان در جهت ارتقاء سطح خدمات و ... از مسائلی است که می‌توان با برنامه‌ریزی و تمرکز بر روی آنان؛ در راه ارتقا سطح خدمات به جامعه و رفع مشکلات و چالش‌ها گام برداشت.

وی خاطرنشان کرد که در حال حاضر جمعیت کشورمان به سمت پیر شدن در حرکت است و در این راستا، یکی از اولویت ها و سیاست‌های کلان کشور مبحث افزایش جمعیت می‌باشد. لذا در سطح دانشگاه باید به سمتی پیش برویم که با اجرای برنامه‌های مربوطه، گام‌های موثری در این راستا برداریم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اشاره به اینکه بیمارستانهای دولتی باید به گونه‌ای خدمات‌رسانی داشته باشند که به جلب رضایتمندی مردم و بیماران ختم می‌شود، ابراز داشت: اگر خدمات‌رسانی به بیماران در مراکز درمانی به صورت مطلوب در جریان باشد، قطعاً مردم و بیماران در این مراکز احساس رضایت و آرامش خاطر خواهند داشت.

دکتر محمدی بیان داشت: مسئولیت و رسالت همه ما به عنوان خادمان مردم در حوزه سلامت این است که با برنامه‌ریزی مناسب و اجرای دقیق و مطابق انتظار آنان، خدمات دهی در حوزه سلامت را به جایگاه واقعی آن در جامعه برسانیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام در خاتمه سخنان خود یادآور شد: جامعه از ما انتظار دارد که خدمات حوزه سلامت به صورت مطلوبی ارائه شود. لذا وظیفه ما این است که در حوزه‌های مختلف مخصوصاً حوزه درمان، تمرکز بیشتر و برنامه‌ریزی مطلوبتری در جهت تحقق اهداف و برنامه‌ها و نیازمندی‌ها داشته باشیم.

همچنین در ادامه این جلسه دکتر شوهانی معاون توسعه، دکتر مرادی معاون درمان، دکتر عبدی معاون آموزشی، دکتر دشتی معاون غذا و دارو، دکتر صادقی‌فر معاون بهداشتی و مدیران ستادی دانشگاه در سخنانی ضمن تبریک هفته سلامت و بیان مطالبی در رابطه با اهمیت مقوله سلامت در سطح جامعه و جلب رضایتمندی مردم از خدمات، به تشریح مطالبی در رابطه با موارد دستورکار جلسه پرداختند و دیدگاه‌ها و نظرات خود در خصوص مسائل و مباحث عنوان‌شده مطرح نمودند.

گفتنی است که در بخش دیگری از این جلسه روسا و نمایندگان سازمان‌های بیمه‌گر و مسئولان بیمارستان‌های تابعه دانشگاه نیز به بیان مسائل، چالش‌ها و راهکارهایی در جهت تحقق اهداف و برنامه‌ها و دستورالعمل‌های ابلاغی مربوط به طرح تحول نظام سلامت در حوزه کاری خود پرداختند.
 

اشتراک گذاری
تصاویر
 •  برگزاری یکصدوبیستمین جلسه طرح تحول نظام سلامت در دانشگاه علوم پزشکی ایلام
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
 • آدرس : ایلام ،ابتدای زیرگذر شهید کشوری ،بلوار آزادی
 • کد پستی: 6931851147
 • شماره تماس : 08433334060
 • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
 • آدرس : ایلام، بانگنجاب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
 • کد پستی: 6939177143
 • شماره تماس : 08432227134
 • Email: info@medilam.ac.ir