X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: یکشنبه 20 اسفند 1391
ولایت فقیه اصل و ریشه نظام مقدس جمهوری اسلامی است

  ولایت فقیه اصل و ریشه نظام مقدس جمهوری اسلامی است

امتیاز: Article Rating

وی در ادامه نقش ولایت فقیه در پیشبرد اهداف نظام اسلامی و تبعیت از این رکن اساسی را رمز موفقیت ایران اسلامی در تمامی عرصه ها عنوان کرد و ادامه داد: امروز ما وظیفه داریم راه امام و آرمان های امام(ره) و رهنمون های حکیمانه رهبر معظم انقلاب را فراروی خود قرار دهیم و از دستاوردهای به دست امده انقلاب اسلامی ایران به خوبی حراست و پاسداری کنیم.
این استاد حوزه و دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم توجه همگان به معارف قرآنی در مسیر زندگی ابراز داشت: هدایت جوانان به سمت قرآن باعث می‌شود که آنها بیشتر با خدا انس گرفته و هر لحظه از زندگیشان با خدا در ارتباط باشندباید این فضا را برای جوانان آماده کنیم تا تشویق و از اجر معنوی برخوردار شوند تا به واسطه ارتباط با قرآن، جوانان از تهاجم‌های فرهنگی دشمن در امان بمانند.
وی خطاب به دانشجویان اظهار داشت: جوانان به عنوان نسل های آینده باید با درس خواندن و ادامه تحصیل از دستاوردها و آرمان های انقلاب اسلامی پاسداری کنند.
حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری در ادامه این مبحث با اشاره به توطئه‌های دشمنان در راستای زدودن اعتقادهای پاک جوانان کشور اضافه کرد: امروز دشمن برای دور کردن دانشجویانان ما از فرهنگ ناب اسلام از همه فرصت‌های بهره‌گیری می‌کند و ما باید با آگاه کردن این قشر نسبت به توطئه‌های دشمنان، آنان را در مسیر دفع این توطئه‌ها یاری کنیم.
وی افزود: یکی از کارهای با ارزش و ماندگار توسعه علوم قرآنی در تمامی رشته‌ها است که باید مسئولان در این راستا با جدیت تلاش و کوشش کرده و با برنامه‌ریزی در فرهنگ و فرهنگ‌سازی قرآنی کوشا باشند.
حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری در بخش دیگری از سخنان با بیان اینکه انسان‌ها به دلیل بهره‌مندی از درک و فهم کافی رفتارهایی که با اخلاق مغایرت داشته باشد را به خوبی در‌ می‌یابند بیان کرد: ایمان از جمله شئون و فنون اخلاق و عقل علمی است و رعایت اخلاق برای جلوگیری از بروز مشکل در عقل عملی انسان است.
 متن خبر

اشتراک گذاری
تصاویر
  • ولایت فقیه اصل و ریشه نظام مقدس جمهوری اسلامی است
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
  • آدرس : ایلام ،میدان شهید کشوری ،بلوار آزادی
  • کد پستی: 6931851147
  • شماره تماس : 08433334060
  • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
  • آدرس : ایلام، بانگنجاب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
  • کد پستی: 6939177143
  • شماره تماس : 08432227134
  • Email: info@medilam.ac.ir