X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: دوشنبه 04 اسفند 1399
 برگزاری سی و سومین جلسه قرارگاه مدیریت بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی ایلام

  برگزاری سی و سومین جلسه قرارگاه مدیریت بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی ایلام

امتیاز: Article Rating

سی و سومین جلسه قرارگاه مدیریت بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی ایلام با حضور رییس دانشگاه، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه، معاونین، مدیران ستادی و سایر اعضاء این قرارگاه در دفتر ریاست محترم دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وب دا، در ابتدای این جلسه دکتر محمد کریمیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تقدیر از تلاش و اهتمام به مجموعه همکاران دانشگاه در عرصه خدمت مردم و مبارزه با بیماری کرونا اظهار داشت:

آمار مبتلایان بیماری کرونا در کشور و استان در حال افزایش است و این مقوله نشانگر این است که در آستانه وقوع بعدی کرونا هستیم.

متاسفانه استان خوزستان در حال حاضر در شرایط بحرانی به لحاظ بیماری کرونا قرار گرفته و ویروس جهش یافته انگلیسی در آن در حال افزایش است.

استان ایلام به واسطه همسایگی با این استان در معرض خطر ابتلا به ویروس جهش یافته انگلیسی قرار دارد. همه تلاش کنیم که از شیوع این ویروس جهش یافته و خطرناک در سطح استان جلوگیری کنیم.

اینگونه که از آمارها و شواهد و قرائن پیداست، در آستانه وقوع پیک بعدی کرونا در استان قرار داریم. می‌توانیم با رعایت پروتکلهای بهداشتی در سطح جامعه از وقوع این پیک جلوگیری کنیم.

ضمن اینکه باید همه در راستای جلوگیری از وقوع پیک بعدی کرونا احساس مسئولیت کنند، بلکه باید در حوزه سلامت تمامی تمهیدات برای وقوع پیک کرونا اندیشیده شود و در این راستا تمامی مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستانی با تمام قوا و امکانات و تجهیزات در آماده‌باش کامل قرار گیرند.

برای در مدار قرار خدمت قرار گرفتن اورژانس جدید در حال احداث بیمارستان امام خمینی(ره) ایلام باید تلاش کنیم. اگر بتوانیم این بخش را در سریعترین زمان ممکن به بهره‌برداری برسانیم، یقیناً بسیاری از مشکلات و نارسایی‌ها در حوزه اورژانس بیمارستانی در مرکز استان رفع خواهد شد.

در ادامه این جلسه نیز حجت الاسلام والمسلمین هاشمی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه ضمن تقدیر از تلاش‌ها و زحمات مجموعه دانشگاه در یک سال اخیر در مقابله با بیماری کرونا اظهار کرد:

در این یکسال مسئولان، پزشکان و پرسنل بخشهای مختلف دانشگاه با احساس مسئولیت و ایثار و ازخودگذشتگی در مقابله با کرونا ایستادگی کرده‌اند.

قطعاً مردم شریف استان قدرشناس این زحمات و فداکاریها خواهند بود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی؛ مجموعه دانشگاه علوم پزشکی را در عرصه مقابله با کرونا یاری خواهند کرد.

با توجه به فرارسیدن ماه رجب و در پیش بودن ماه شعبان و اعیاد این دو ماه؛ برگزاری مراسمات و جشن‌های شادی در این دوماه محتمل است. بنابراین باید در صورت برگزاری جشن‌های مربوطه و مراسمات شادی و .... پروتکل‌های بهداشتی در بالاترین سطح ممکن برای حفظ سلامت جامعه رعایت شود.

با توجه به اینکه یکسال از شیوع بیماری کرونا در استان می گذرد، لازم است یک تحلیل جامع در تمامی حوزه‌ها و اقدامات و خدمات و تصمیم‌گیریها و.... انجام شود تا به عنوان یک تجربه مهم و ارزشمند برای مواقع ضروری در راستای بهره گیری از تجارب، اندیشه‌ها و اقدامات این تحلیل تصمیم‌گیریها و تصمیم‌سازی‌های مناسبی اتخاذ شود.

طرح محله محور شهید سلیمانی یکی از طرح‌های ارزشمندی است که به نام این سردار بزرگ و قهرمان مزین شد و در سطح استان به مرحله اجرا رسید و توانست از شیوع بیشتر بیماری کرونا جلوگیری کند و آمار مبتلایان، بستری‌ها و متوفیان ناشی از آن را به حداقل برساند.

در ادامه این جلسه نیز معاونین و مدیران ستادی دانشگاه در سخنانی ضمن ارائه گزارشی در رابطه با اقدامات و فعالیتهای انجام شده در حوزه کاری خود در یکسال اخیر در مقابله با بیماری کرونا؛ به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود در رابطه با موضوعات مطرح شده پرداختند.

گفتنی است که در بخش دیگری از این جلسه دکتر علیمرادی رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه و قائم‌مقام رئیس دانشگاه در قرارگاه مقابله با بیماری کرونا به قرائت مصوبات جلسه قبل و توضیحاتی در رابطه با نحوه اجرای مصوبات پرداخت.

اشتراک گذاری
تصاویر
 •  برگزاری سی و سومین جلسه قرارگاه مدیریت بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی ایلام
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
 • آدرس : ایلام ،میدان شهید کشوری ،بلوار آزادی
 • کد پستی: 6931851147
 • شماره تماس : 08433334060
 • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
 • آدرس : ایلام، بانگنجاب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
 • کد پستی: 6939177143
 • شماره تماس : 08432227134
 • Email: info@medilam.ac.ir