X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: چهارشنبه 24 دی 1399
 برگزاری ویژه برنامه ایام فاطمیه در دانشگاه علوم پزشکی ایلام

  برگزاری ویژه برنامه ایام فاطمیه در دانشگاه علوم پزشکی ایلام

امتیاز: Article Rating

به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه(س)، ویژه برنامه‌ای توسط دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی ایلام و معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار شد.

این مراسم که به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه(س) در فضای باز مزار شهدای گمنام دانشگاه و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت گرفت و کارکنان دانشگاه در آن حضور داشتند.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه با اشاره به دوران حیات حضرت فاطمه(س)، اظهار داشت: پیامبر(ص) با تمام توان در تأدیب و تعلیم این بانوی نمونه جهان اسلام کوشید و شهد شناخت معارف قرآنی را به کامش ریخت و احکام دین را یکایک به او آموخت؛ چنان که تاریخ بشریت چنان بانویی را از نظر فرهنگ و ادب و دانش و بینش به خود ندیده و نخواهد دید.

حجت‌السلام محمدباقر هاشمی تصریح کرد: بر کسی پوشیده نیست که حضرت زهرا (س) مجموع صفات پدرشان، حضرت ختمی مرتبت را در خود دارند و نه تنها صفات پدر را در خود داشتند، بلکه هر آنچه از علم، معرفت، اخلاق و ایمان پدر در دست داشتند و برای دیگران به اشتراک می‌گذاشتند، که حقیقت اسلام زنده بماند و جاودانه شود.

حجت‌الاسلام هاشمی با اشاره به سیره عملی حضرت زهرا(س)، افزود: شناخت سیره حضرت زهرا(س) یعنی شناخت ابعاد زندگی حضرت به ویژه نوع دوستی، پاسخگویی و خلق حضرت در زندگی فردی، خانوادگی، حیات سیاسی و اجتماعی که زمان و مکان ندارد.

وی افزود: برای ارتقاء جایگاه شیعه و سبک سازی زندگی حضرت فاطمه(س) برای نسل جوان، باید بتوانیم این صفات فراجنسیتی و فرازمانی حضرت را به شیوه اصلی و زمانی خودمان تبدیل کنیم و از ایشان الگوگیری نماییم.

هاشمی با تاکید بر این که باید وارد جزییات و ابعاد زندگی حضرت فاطمه(س) شویم، گفت: در شرایط سختی‌ها و مشکلات می‌توانیم مراجعه‌ای به زندگی آن حضرت داشته باشیم تا نحوه مواجهه ایشان را با شرایط زندگی و صبر و استقامت در برابر مشکلات بیاموزیم.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه با تاکید بر تحقیق و بررسی ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه(س)، عنوان داشت: فاطمه(س) با بیان احکام و معارف اسلام، زنان را به وظایف خویش آشنا می‌ساخت و فضّه، خدمتگزار فاطمه(س)، که از شاگردان و پرورش یافتگان مکتب اوست در مدت بیست سال جز با آیات قرآن سخنی نگفت و هرگاه قصد بیان مطلبی را داشت با آیه‌ای متناسب از قرآن، منظور خویش را بیان می‌کرد.

وی ادامه داد: فاطمه(س) نه تنها از فراگرفتن دانش خسته نمی‌شد، بلکه در یاد دادن مسائل دین به دیگران از حوصله و پشتکار فراوانی نیز برخوردار بود.

قرائت زیارت حضرت زهرا(س) و روضه‌خوانی و مداحی از دیگر برنامه‌های اجرا شده در این مراسم بود.

اشتراک گذاری
تصاویر
  •  برگزاری ویژه برنامه ایام فاطمیه در دانشگاه علوم پزشکی ایلام
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
  • آدرس : ایلام ،میدان شهید کشوری ،بلوار آزادی
  • کد پستی: 6931851147
  • شماره تماس : 08433334060
  • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
  • آدرس : ایلام، بانگنجاب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
  • کد پستی: 6939177143
  • شماره تماس : 08432227134
  • Email: info@medilam.ac.ir