X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: پنجشنبه 29 آبان 1399
 نصب و راه اندازی سومین دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان شهید مصطفی خمینی ایلام

  نصب و راه اندازی سومین دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان شهید مصطفی خمینی ایلام

امتیاز: Article Rating


🔸رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام از پایان عملیات نصب و راه‌اندازی سومین دستگاه اکسیژن‌ساز در بیمارستان شهید مصطفی خمینی خبر داد.

🔸به گزارش خبرنگار وب دا، دکتر محمد کریمیان با بیان این خبر اظهارداشت: با توجه به افزایش تعداد افراد مبتلا و بیماران بستری در بیمارستان شهید مصطفی خمینی ایلام، در جهت پیشگیری از کمبود احتمالی اکسیژن مصرفی بیماران و افزايش ظرفیت اكسيژن در بيمارستان؛ این دستگاه به عنوان سومین دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان نصب و راه‌اندازی شد.

🔸وی افزود: برای خرید این دستگاه اکسیژن ساز مبلغ بیست و پنج میلیارد ریال اعتبار توسط دانشگاه علوم پزشکی اختصاص يافته است.

🔸رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه این دستگاه اکسیژن‌ساز جدید ۶۰۰ ﻟﯿﺘﺮ ﺩﺭ دقیقه اکسیژن تولید می‌کند و ﺩﺭﺟﻪ ﺧﻠﻮﺹ آن نیز ۹۸ درصد است، خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و افزایش میزان مبتلایان و بستری‌ها در تمام کشور؛ کمبود اکسیژن مصرفی بیماران در بیمارستانهای کشور محتمل بود و ما از ماهها پیش به فکر رفع چالش مربوط به اکسیژن مصرفی در بیمارستانهای تابعه دانشگاه بوده‌ایم.

🔸دکتر کریمیان در ادامه این بحث گفت: در چندماه اخیر با حمایت و پشتیبانی استاندار محترم و رایزنی‌های فراوانی که با مسئولان محترم وزارت بهداشت داشتیم، درخواستهای مربوط به سهمیه دستگاه اکسیژن ساز استان همواره مورد پیگیری قرار داده‌ایم.

🔸وی تصریح کرد: خوشبختانه این رایزنی‌ها و پیگیری‌های انجام شده در سطح وزارت به اختصاص دستگاههای متعدد درمانی و بیمارستانی از جمله دستگاه اکسیژن ساز به دانشگاه علوم پزشکی ایلام ختم شده است.

🔸دکتر کریمیان در خاتمه سخنان خود یادآور شد: حفظ سلامت مردم شریف استان؛ اصلی‌ترین مولفه‌ای است که همکاران ما در حوزه بهداشت و درمان برای تحقق آن از جان و دل مایه می‌گذارند. قطعاً هرگونه مشکل و چالشی در عرصه خدمت به مردم مشهود باشد، برای رفع آن با دلسوزی و احساس مسئولیت تلاش می‌کنند.

اشتراک گذاری
تصاویر
  •  نصب و راه اندازی سومین دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان شهید مصطفی خمینی ایلام
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
  • آدرس : ایلام ،میدان شهید کشوری ،بلوار آزادی
  • کد پستی: 6931851147
  • شماره تماس : 08433334060
  • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
  • آدرس : ایلام، بانگنجاب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
  • کد پستی: 6939177143
  • شماره تماس : 08432227134
  • Email: info@medilam.ac.ir