X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: پنجشنبه 29 آبان 1399
 برگزاری آیین اهداء ۱۳ دستگاه ونتیلاتور به دانشگاه علوم پزشکی ایلام توسط شرکت نفت و گاز غرب کشور

  برگزاری آیین اهداء ۱۳ دستگاه ونتیلاتور به دانشگاه علوم پزشکی ایلام توسط شرکت نفت و گاز غرب کشور

امتیاز: Article Rating

آیین اهداء ۱۳ دستگاه ونتیلاتور به دانشگاه علوم پزشکی ایلام توسط شرکت نفت و گاز غرب کشور با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام، مدیر عامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب و هیات همراه به نمایندگی از طرف شرکت نفت مرکزی ایران، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه، رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حواد ومدیر روابط عمومی در دفتر ریاست محترم دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وب دا، در ابتدای این جلسه رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن خیرمقدم به مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب کشور و هیئت همراه اظهار داشت:
از ابتدای شیوع بیماری کرونا همکاران ما در تمام استان در خط مقدم مبارزه با این بیماری قرار گرفته اند و تلاش و فداکاری برای حفظ سلامت مردم را افتخاری بزرگ برای خود می‌دانند.

با توجه به شیوع بیماری کرونا و افزایش موارد ابتلا و بستری در کشور و استان؛ با وجود ظرفیت‌های موجود در حوزه بهداشت و درمان، امکانات و تجهیزات بیشتری برای مقابله با کرونا و درمان بیماران نیاز است که خوشبختانه از مساعدت‌های دیگر دستگاه‌ها و خیرین نیکوکار در راه رفع چالش ها و نیازهای حوزه سلامت به خوبی بهره گرفته ایم.

خوشبختانه در عرصه خدمت به مردم کمک‌ها و حمایت‌های ارزشمندی از سوی دستگاه‌ها و خیرین به دانشگاه علوم پزشکی ایلام اهدا شده که توانسته است ما را در عرصه مقابله با بیماری کرونا حمایت نماید.

وزارت نفت خوشبختانه کمکهای بسیار ارزشمند و ماندگاری به حوزه سلامت استان داشته که نمونه بارز این کمک‌ها اهداء ۱۳ دستگاه کمک تنفسی (ونتیلاتور)به دانشگاه علوم پزشکی ایلام بوده است.

در شرایط فعلی که نیاز حوزه درمان به دستگاه‌های کمک تنفسی (ونتیلاتور) به دلیل ازدیاد بیماران بستری در بیمارستان ها افزایش پیدا کرده، اهداء این دستگاه‌ها کمک بزرگی به حوزه سلامت استان است که صمیمانه از این اقدام نیکوکارانه و حسنه وزارت نفت تقدیر و تشکر می‌کنم.

در ادامه این جلسه نیز سعید ناصری پور مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب کشور ضمن تقدیر از تلاش‌ها و خدمات شبانه روزی مسئولان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ایلام در عرصه مبارزه با بیماری کرونا اظهار کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور، وزارت نفت در راستای کمک به وزارت بهداشت تعداد ۱۴۱ دستگاه کمک تنفسی ونتیلاتور خریداری نمود و این دستگاه‌ها را در ۱۰ استان شامل ۸۲ شهرستان توزیع نمود که سهم استان ایلام از این تعداد ۱۳ دستگاه بوده است.

ارزش تقریبی ریالی این دستگاه‌ها ۲ میلیارد تومان است که به دانشگاه علوم پزشکی ایلام جهت استفاده بیماران اهدا گردیده است.

ان شاءالله که این دستگاه‌ها در جهت سلامت مردم و بیماران مفید واقع شوند و توانسته باشیم گامی در جهت ارتقا سلامت مردم شریف استان داشته باشیم.

در ادامه نیز حجت الاسلام والمسلمین هاشمی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن خیرمقدم به مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب کشور و هیئت همراه و تقدیر از این اقدام حسنه و نیکوکارانه وزارت نفت اظهار کرد:
کمک به حوزه سلامت و دانشگاه علوم پزشکی به ارتقاء سطح سلامت مردم و جامعه ختم خواهد شد.

استان ایلام به دلیل محرومیت ممکن است بیش از سایر نقاط کشور به زیرساخت‌ها و امکانات و تجهیزات بهداشتی درمانی نیازمند باشد بنابراین باید نگاه ویژه‌تری به این استان در این عرصه شود.

اشتراک گذاری
تصاویر
 •  برگزاری آیین اهداء ۱۳ دستگاه ونتیلاتور به دانشگاه علوم پزشکی ایلام توسط شرکت نفت و گاز غرب کشور
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
 • آدرس : ایلام ،میدان شهید کشوری ،بلوار آزادی
 • کد پستی: 6931851147
 • شماره تماس : 08433334060
 • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
 • آدرس : ایلام، بانگنجاب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
 • کد پستی: 6939177143
 • شماره تماس : 08432227134
 • Email: info@medilam.ac.ir