X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: دوشنبه 09 تیر 1399
 استفاده از حداكثر ظرفيت بیمارستان شهيد مصطفي خميني ايلام برای ارائه خدمت به بیماران کرونايي

  استفاده از حداكثر ظرفيت بیمارستان شهيد مصطفي خميني ايلام برای ارائه خدمت به بیماران کرونايي

امتیاز: Article Rating

رياست مركز آموزشی و درمانی شهيد مصطفي خميني با اشاره به آمادگی کامل این بیمارستان در زمان آغاز همه گیری بیماری کرونا از به کارگیری ظرفیت حداکثری این بیمارستان از جمله بخشهای قلب و داخلي برای ارائه خدمت به بیماران کرونایی خبر داد.

دکتر باستاني ضمن تشکر از کادر درمان به علت همراهی بی وقفه در این بحران کرونا، درباره میزان آمادگی بیمارستان در مواجهه با همه گیری کووید-۱۹، تصریح کرد: از اوایل اسفندماه به دنبال دستور رییس دانشگاه و تصميم ستاد استاني مبارزه با كرونا، کمیته ویژه‌ای جهت اين امر تشکیل و تصمیماتی در خصوص نحوه درمان، پیگیری و پذیرش بیماران گرفته شد.

سرپرست بیمارستان شهيد مصطفي ادامه داد: کمیته های بستری و ترخیص نیز در بیمارستان متشکل از اساتید بخش های عفونی، داخلی، ريه با نظارت ریاست بیمارستان با هدف پیگیری پذیرش و بستری بیماران تشکیل شد.

وی از تشکیل کمیته تامین تجهیزات محافظتی به منظور در دسترس بودن گان، ماسک، دستکش و عینک برای پرسنل خبر داد و افزود: در کنار این کمیته، تيم بيمارستاني و دانشگاه در جذب کمک های خیرین در زمینه تامین اقلام بهداشتی و محافظتی بسیار فعال عمل کرد.

دکتر باستاني اظهار داشت: در همین راستا، در کنار بخش ICU، بخش CCU بیمارستان نیز برای بیماران کرونا مثبت، بیماران نیازمند درمان های پیشرفته و بیماران بستری در بخش های ویژه، اختصاص یافت. همچنین بخش های ديگر به طور کامل در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفت.

سرپرست بیمارستان شهيد مصطفي با اشاره به راه اندازی لاینی مجزا در اورژانس برای تریاژ بیماران دارای علائم، گفت: همکاران پرستار با وسایل محافظتی کامل در این لاین خدمت ارائه می دهند و در این زمینه از کمک پزشكان محترم و اينترن ها بهره گرفته می شود. پس از انجام ویزیت و سی تی اسکن، بر اساس پروتکل های ابلاغی و نظر اساتید عفونی و داخلی، بیمارانی که نیاز به بستری دارند، بستری و در غیر اینصورت درمان سرپایی را دریافت کرده و مرخص می شوند.

به گفته سرپرست بیمارستان مصطفي، بازتوانی روانی، ریوی و ویزیت و مشاوره بیماران در بخش بستری با کمک اساتید پزشکی و روانپزشکی از دیگر اقدامات بیمارستان است.

وی با بیان اینکه بخش قلب و بخش CCU به صورت intensive care کماکان برای ارائه خدمت به بیماران در در بيمارستان شهداي زاگرس مستقر هست، گفت: بخش بینابینی را نیز برای استقرار بیماران مشکوکی که تشخیص قطعی با استفاده از آزمایشات اولیه و سی تی اسکن صورت نگرفته و منتظر جواب PCR هستند، راه اندازی کردیم.

وی در پایان از اعضای هیئت علمی، پزشکان، کادر درمان، پرستاران، انترن ها و تمام همکارانی که در مقابله با این بحران همکاری کردند، تشکر کرد و گفت: با وجود تمام کاستی ها در ساعات اولیه شروع این همه گیری، با تلاش شبانه روزی همکاران و به همت اساتید، طی یک حرکت جهادی مشکلات مرتفع شد و اکنون هیچ بیماری در بیمارستان برای گذراندن پروسه پذیرش و درمان معطل نمی شود.

اشتراک گذاری
تصاویر
  •  استفاده از حداكثر ظرفيت بیمارستان شهيد مصطفي خميني ايلام برای ارائه خدمت به بیماران کرونايي
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
  • آدرس : ایلام ،میدان شهید کشوری ،بلوار آزادی
  • کد پستی: 6931851147
  • شماره تماس : 08433334060
  • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
  • آدرس : ایلام، بانگنجاب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
  • کد پستی: 6939177143
  • شماره تماس : 08432227134
  • Email: info@medilam.ac.ir
آخرین بروز رسانی: 99/03/01